anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klientka zakupiła nowe ubranie a zwróciła mi używaną, Jak wygląda odmowa zwrotu pieniędzy?

Modnamamacorka
#9 Pomysłodawca#

Witam sprzedaję nowe rzeczy i każdą sukienkę przy sprzedaży na allegro plombuje tz. naklejam w widocznym miejscu etykietę z informacją "zerwanie etykiety powoduje brak możliwości zwrotu", bo są klienci którzy myślą że odhaczą imprezę i odeślą towar. 

Klientka zgłosiła zwrot i dzisiaj dostałam sukienkę gdzie moja etykieta była odklejona i przyklejona w innym miejscu. 

Jak mam zrobić żeby nie mieć problemów odmówić zwrotu pieniędzy, Jak się postępuje w takich przypadkach. 

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

pinsplash
#21 Demiurg#

@Modnamamacorka Jak rozumiem zwróciła wykorzystując 14-dniowy termin na zwrot bez podania przyczyny? Zgodnie z przepisami może użyć rzeczy tak jakby to robiła w sklepie stacjonarnym, a tam nikt jej na imprezę pójść nie pozwoli. Możesz ocenić zużycie, ew zabrudzenia  i koszty na doprowadzenie rzeczy do ponownej możliwości sprzedaży ( nie mogą być "z sufitu" ! musisz miec je logicznie wyliczone) i taki koszt potrącić ze zwrotu pieniędzy dla Kupującej

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Modnamamacorka Nie masz prawa odmawiać zwrotu. Możesz jedynie zmniejszyć zwracaną kwotę pieniędzy, ale tylko wtedy, gdy towar ma mniejszą wartość w wyniku używania go przez kupującego. Zmniejszenie kwoty zwrotu powinno być poparte odpowiednim wyliczeniem. Jeżeli towar ma taką samą wartość, musisz oddać kupującemu pełną cenę towaru + koszt wysyłki do niego.

oznacz moderatorów