anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Korzystam z pakietu promocyjnego dla nowych firm, dlaczego naliczono mi opłatę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
sexshopolska
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jestem początkującym sprzedawcą na allegro.

Wystawiłem kilka ofert, i przy niektórych kliknąłem w opcje wyróżnienia ponieważ było napisane 0ZŁ za 10 dni.

Następnego dnia wchodzę w moje oferty, i w szczegółach ukazuje mi się że będe miał do zapłaty 19zł ...?

Zbytnio nie rozumiem dlaczego teraz pokazuje się taka kwota jak dzień wcześniej było 0zł.

Wydawało mi się że korzystam z pakietu darmowych 200 wyróżnień dla nowych allegrowiczów i ni nie będę płacił, ale teraz nie wiem czy ta opłata będzie naliczona czy też nie?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@sexshopolska piszesz o pakiecie dla nowych firm ? Warto poczytać regulamin bo można popłynąć jak wielu tu piszących 😞

Przy wyróżnieniach nie wszystkie kategorie się łapią 😞

https://allegro.pl/regulaminy/program-powitalny-dla-nowych-firm-b2yxW8zmdCV

________
Κώστας
oznacz moderatorów
sexshopolska
#7 Wielbiciel#

Tak pisze o tym pakiecie. 

W regulaminie niema nic np o dalej erotyka.  Wiec o co chodzi z opłatą ktora mi się pokazuje w szczegółach ofert?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@sexshopolska tak szybko przeczytałeś regulamin 🙂 to zrobię za Ciebie 😄

Naliczają a potem będzie rabat 🙂

Rozliczenie Programu, polegające na przyznaniu rabatów dla opłat prowizji od sprzedaży na Twoim rachunku rozliczeniowym w Allegro, następuje w cyklach miesięcznych. Maksymalnie do 27 dnia miesiąca zwrócimy Ci na billing opłaty za prowizje od sprzedaży, jednak nie więcej niż 10 000 zł. Jeżeli w kolejnych dniach zostaną naliczone kolejne opłaty, a suma wszystkich opłat z danego miesiąca nie przekroczy wskazanej kwoty 10 000 zł brutto, wówczas brakująca kwota zostanie rozliczona w kolejnym miesiącu kalendarzowym, maksymalnie do 27 dnia miesiąca.

Przykładowo: w przypadku dołączenia do programu 15 września, rabat będzie obowiązywał od 1 września do 31 grudnia. Jeśli we wrześniu sprzedasz produkty, dla których łączna prowizja od sprzedaży będzie wynosiła 7000 zł, a dodatkowo prowizja od oferty wyróżnionej będzie wynosiła 2000 zł, wówczas zwrócimy Ci 100% naliczonej prowizji od sprzedaży, a wiec 7000 zł, oraz 50% prowizji od oferty wyróżnionej, czyli 1000 zł. Łącznie wróci do Ciebie 8000 zł brutto. Jeżeli w kolejnym miesiącu sprzedasz produkty, dla których łączna prowizja od sprzedaży będzie wynosić 10 000 zł brutto, a dodatkowa prowizja od oferty wyróżnionej będzie wynosić 500 zł, wówczas zwrócimy Ci rabat w wysokości 10 000 zł, jest to maksymalna kwota zwrotu, do zapłaty pozostanie więc 500 zł.Taka sama zasada będzie obowiązywała w każdym miesiącu trwania programu, czyli do 31 grudnia 2020.

W razie co można reklamować 

  1. Oczywiście może się zdarzyć, że Ty również będziesz mieć ewentualne zastrzeżenia. Wówczas wszelkie reklamacje dotyczące Promocji (czyli Programu Powitalnego) złóż w formie pisemnej, w terminie 14 dni od dnia zaistnienia zdarzenia będącego podstawą reklamacji, przez formularz dostępny tutaj: kontakt
________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Prowizje, a wyróżnienia?

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Jeżeli masz aktywny pakiet 200 wyróżnień, opata za wyróżnienie nie będzie naliczana. Pokazuje się 19 złotych, ale po 10 dniach po prostu odejmie Ci kolejne wyróżnienie z puli.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@artur198613 A gdzie to jest napisane?

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@xyz96 problem w tym, że nigdzie.

Wyróżnienie z poziomu listy ofert nie uwzględnia zniżek/pakietów i zawsze będzie widnieć taka sama opłata (19 zł). Można śmiało wyróżniać jeżeli posiadamy aktywny pakiet pod warunkiem, że dotyczy on wszystkich ofert lub wyróżniana oferta spełnia kryteria pakietu na konkretną kategorię. Wyróżnienie zawsze ściągnie się z pakietu w pierwszej kolejności - to już sprawdzałem.

DarkStoorM_0-1607162691509.png

Później w rozliczeniach:

DarkStoorM_1-1607162976621.png

 

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Gdzie pisze to nie wiem, ale tak to działa w praktyce.

oznacz moderatorów