anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KOSZT WYSYŁKI - JAKI VAT NA FAKTURZE?

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Sprzedaję towar z zerową stawka Vat (0%).

Koszt wysyłki chcę umieścić jako osobną pozycję na fakturze. Ile powinnam napisać stawki VAT, czy 0 %?

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI wszystkie przesyłki poza niektórymi pocztowymi podmiotowo zwolnionymi z podatku vat objęte są stawką 23% i taki podatek powinieneś naliczyć na fakturze . Poczta ma zwolnienie podmiotowe , a to nie dotyczy Ciebie czyli w każdym przypadku musisz naliczyć podatek podstawowy .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czyli jeżeli wysyłam Pocztą Polską kurierem 48 Allegro, to Vat na wysyłkę powinnam dać 23% na fakturze?

 

Gdzieś czytałam, że taki Vat pisać na wysyłkę, jaki ma towar sprzedawany towar, czyli 0 %.... Ale to byłby błąd?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI tak , taki sam jak otrzymujesz na fakturze z Poczty czyli 23% , natomiast co do drugiej Twojej wątpliwości to były interpretacje tego typu ,ale niestety poległy . Bez interpretacji Naczelnika właściwego US samodzielnie nie podejmowałbym takiej decyzji , możesz wystąpić do swojego N.U.S przedstawiając swoje argumenty i dopiero mając odpowiedni papier możesz zastosować jego treść w działalności .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czy wszyscy, którzy macie konta firmowe i wystawiacie faktury na "koszt wysyłki" piszecie Vat 23 % na wysyłkę???  

Bez względu, czy to jest wysyłka pocztą czy paczkomatem?

Plisss, pomóżcie...

Przy stawce Vat za towar 0%.

 

 

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI tak powinno być , osobiście stosuję na transport stawkę 23% bez względu na stawkę jaką objęty jest wysyłany towar , ale nie mogę się wypowiadać w imieniu innych .Poczekaj na wpisy innych użytkowników .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Moja księgowa jest w szpitalu i nie chcę do niej w tej chwili wydzwaniać. Dlatego bardzo proszę społeczność Gadane o radę. 🙂

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@CHECINIAKI zawsze szukaj źródła informacji z jakąś renomą.
Proponuję tu

Zajdziesz tam zapis:

annas14firma_0-1661937020755.png

 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Większość towaru mam ze stawką 0% (kasze, grochy, fasole itp), ale imbir mam ze stawką 8%.

Jaki  Vat wstawić do "kosztu wysyłki", jezeli kupujący zamówi oba te towary w jednym zamówieniu?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

mdrogeria ma rację.

Zadałam to pytanie poprzez czat do kilku firm i odpowiedź była 23%. 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI do interpretacji prawa upoważniony jest  ustawodawca lub organ przez niego wyznaczony , wszelkie inne zapisy i interpretacje nie mają mocy prawnej .

Tak jak pisałem , tylko interpretacja NUS da Ci pewność .... , ale rób jak uważasz w końcu to Ty zbierasz miód i ..... ponosisz konsekwencje swoich działań .

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

annas14firma_0-1661940037240.png

Źródło jak wyżej.

oznacz moderatorów

kowas111
#9 Pomysłodawca#

towar 0%- koszt przesyłki 0% - już od kilku lat stosuję to

oznacz moderatorów

lyro
#9 Pomysłodawca#

Zadaliśmy kiedyś takie pytanie i stanowisko US to:

towar 8% dostawa 8%, towar 23% dostawa 23%. Towary z różnymi stawkami - musimy proporcjonalnie przyporządkować do towarów.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Ja dzwoniłam do II Urzędu skarbowego w Kielcach i mi powiedzieli że 23 %.

Umówię się osobiście do Urzędu i zapytam.

Na razie proporcjonalnie dopisuję wysyłkę do ceny towaru, najczęściej jest to 0%

Nie stosuję odrębnej pozycji "koszt wysyłki " na fakturze.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Ja również stosuję stawkę 23% do wszystkich kosztów przesyłki (konto firmowe) - od 20 lat.

Jak chcesz się "kopać z koniem" - pisz do swojego US.

Dokument sprzedaży masz wystawić najpóźniej w chwili wysyłki towaru, FV za usługę transportu otrzymujesz "z dołu" - na koniec miesiąca. Otrzymałeś inną stawkę Vat od przewoźnika? Panujesz nad tym?

 

oznacz moderatorów