anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

koszty za podjazd kuriera -obowiązkowe

Grencomert
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry ,została naliczona mi opłata zlecenia odbioru paczek/paczki przez kuriera DPD,
lecz nie wzywałam kuriera a paczki zawiozłam sama do biura firmy kurierskiej.

Czy w takim przypadku kwota należności będzie anulowana? 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

A przypadkowo nie odznaczyłeś podjazdu? reklamację musisz złożyć.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Grencomert etykieta nie została wygenerowana przez Wysyłam z Allegro, więc nie możemy sprawdzić czy podjazd został zamówiony.  W tej sytuacji możesz złożyć reklamacje do przewoźnika, tutaj szczegółowe informacje na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Grencomert
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry , naliczono mi opłatę za podjazd kuriera 

  1. 19 czerwca ,1x 4,99 ,
  2. 21 czerwca 2x 4,99 ,
  3. 10 lipca 4x 4,99 ;
  4. 20 lipiec 1x 4,99

nigdy nie zamawiam kuriera  a koszty nadal naliczają mi się , paczki zawożę na koniec dnia o godz. 18,00 do punktu DPD .

Listy generowane przez portal Allegro. Powinna być opcja natychmiastowej reklamacji z pozycji naliczonej opłaty.

Proszę o pomoc w tej sprawie ponieważ nie wiem jak zatrzymać naliczane koszty.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

DPD nie ma dostępu do naszych rozliczeń z Allegro.

Kto nas okrada ?

 

ALLEGRO !

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Grencomert a jaki jest kod dopłaty, może to pobranie ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Grencomert @kostas11 @brakestop Wydaje  mi się że było kiedyś coś takiego - Pani w punkcie nie skanowała, tylko skanował kurier jak z punktu odbierał, I wtedy DPD widzi to jako odbiór przez kuriera.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

dinto-pl
#9 Pomysłodawca#

od 3 lat korzystam z wysyłam allegro kurier DPD , ale  to w ostatnim czasie  naliczono mi opłaty dodatkowe 4,99zł  na około 20 przesyłek doliczono w 12, wszystkie osobiście zanoszę do oddziału DPD bo mam blisko, nie zlecam podjazdu kuriera przez allegro,   pierwsze 7 reklamacji czekam ponad 2 tygodnie , zamiast odpowiedzi mam naliczenia w kolejnych 5 ......

do wyjaśnienia usuwam Allegro Kurier DPD  z wysyłki

przeglądam ofertę  Allegro Kurier DHL I UPS 

znajduję informacje , że podjazd jest bezpłatny od jednej paczki, potwierdzacie????

oznacz moderatorów

dinto-pl
#9 Pomysłodawca#

zapomniałem dodać, że opłaty dodatkowe za podjazd kuriera mam naliczone, mimo, że nie zlecam przez allegro, Pani w okienku skanuje odbiór, potem kurier skanuje odbiór z odziału....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dinto-pl podjazd jest płatny 😞 darmowy chyba został tylko przy przesyłkach Allegro One 🙂

Jaki masz kod dopłat ? może to za paczki powyżej 10 kg ?

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dinto-pl
#9 Pomysłodawca#

DPD_N1_PODJAZD

wszystkie moje przesyłki mają do 3 kg

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dinto-pl problem jest taki że pewnie kurier skanuje je w punkcie jako odebrane przez niego, już tu wielu o tym pisało, rozważ zgłoszenie tego do UOKiK !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dinto-pl
#9 Pomysłodawca#

dzięki, sprawdzę, rozważę, zgłoszę 

oznacz moderatorów

dinto-pl
#9 Pomysłodawca#

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dhl-informacje-dla-sprzedajacych-g0j4YjmGxIL

z tego linka wyczytane, że podjazd jest bezpłatny dlatego dopytuję

fragment :

Możesz zamówić kuriera po Twoją przesyłkę. Kurier odbierze przesyłkę z adresu, który wskażesz w formularzu nadawczym. Tę opcję udostępniamy w cenie usługi podstawowej, czyli jest dla ciebie bezpłatna.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dinto-pl tak masz rację DHL ma darmowe, na razie jak każdy na początku DPD też kiedyś był darmowy 😞 UPS ma płatne 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dinto-pl
#9 Pomysłodawca#

żeby zachować smarta muszę wymienić DPD na  innego kuriera, dlatego dopytuje o DHL I UPS, 

Pocztex mam, ale wiadomo do smarta trzeba mieć 2 opcje 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dinto-pl to może rozważ One Kurier Box Punkt jak jesteś z tych miejscowości, załatwisz dwie dwie dostawy na raz, obowiązkowe punkty i drugiego kuriera a podjazdy mają darmowe 🙂

Obecnie z usługi można skorzystać w wybranych miastach Polski:

  • Warszawa i okolice – między innymi Pruszków, Piaseczno, Ząbki, Łomianki
  • Poznań
  • Kraków
  • Lublin
  • Łódź
  • Wrocław
  • Częstochowa
  • Toruń
  • Bydgoszcz
  • Katowice i wybrane miasta aglomeracji śląskiej – między innymi: Bytom, Chorzów, Czeladź, Będzin, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Sosnowiec, Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Radzionków, Dąbrowa Górnicza.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

dinto-pl
#9 Pomysłodawca#

nie manie na liście miast, ale dzięki za podpowiedzi, 

oznacz moderatorów