anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś założył konto na moje dane i wyłudza pieniądze - co robić?

kpr2877-2
#7 Wielbiciel#

Mam duży problem, ktoś założył na Allegro konto z moimi danymi (dane firmy, mój adres, numer telefonu) - https://allegro.pl/oferta/smartfon-apple-iphone-12-mini-64gb-bialy-white-10813866873#aboutSeller

Wystawił drogie przedmioty jak smartfony czy rowery górskie. Jest na tyle bezczelny, że na opakowaniach nakleił nazwę firmy i moje nazwisko. Ostatnia aktywność na tym koncie jest z 15 czerwca, konto ma mniej niż miesiąc.
Pozostaje mi tylko ten formularz do zgłoszenia? https://allegro.pl/pomoc/kontakt
Co jeszcze mogę zrobić?

O tych aukcjach dowiedziałem się, gdy ktoś zainteresowany rowerem zadzwonił na mój numer firmowy.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@kpr2877-2 Była już tu opisywana podobna sytuacja. Niby nikt nie może założyć konta na dane cudzej firmy, a jednak. Allegro nie weryfikuje tego należycie, bo w poprzednim opisywanym tu przypadku konto założone na cudze dane zostało zablokowane po zgłoszeniu na forum. Pisz do Allegro przez formularz kontaktowy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

to może tamta sprawa 😀 bo wtedy nie pisał właściciel tego konta tylko jego jakiś ziomek

oznacz moderatorów

kpr2877-2
#7 Wielbiciel#

Już zgłosiłem. Ale jakim cudem to przeszło? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Znalazło furtkę w kulawym regulaminie i przelazło .Widocznie nie ma szczegółowej weryfikacji przy zakładaniu kont ,choć niby wymagają skanów dowodu to i tak są tacy co umieją to obejść.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Mogli przedstawić sfałszowane dokumenty

oznacz moderatorów

kpr2877-2
#7 Wielbiciel#

Czyli najprawdopodobniej ktoś spreparował dokumenty. 

Konto już zostało zawieszone 😶

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kpr2877-2 dziękuję, że do nas napisałeś. Tak jak informowaliśmy w e-mailu zespół bezpieczeństwa Allegro podjął odpowiednie kroki w tej sprawie. Zalecamy kontakt z bankiem, BIKiem oraz policją. Na wniosek policji udostępnimy wszystkie dane, które mogą być pomocne. Możesz liczyć na nasze wsparcie w wyjaśnieniu sprawy. Dziękuję też za przesłanie potwierdzenia założenia sprawy na policji, na tej podstawie będziemy mogli anulować naliczone opłaty na koncie Allegro.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

szybko

zbierz i zabezpiecz dowody, wynajmij adwokata i biegnij z nim na policję lub do prokuratury

bo czy  allegro mu konto zablokuje to mało istotne, bo jak oszuka ludzi to i tak policja ciebie będzie się czepiać

 

oznacz moderatorów