anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem i sprzedałem produkty z Chin, zapomniałem o cle

koza1_2_3
#9 Pomysłodawca#

Witam kupiłem na portalu Ali... towary które następnie sprzedałem na Allegro. Niestety dopiero teraz zauważyłem, iż cło dotyczy również mnie. Co radzicie zrobić? To, że zacząć płacić muszę jest dla mnie oczywiste, ale co zrobić z tym co nie zapłacone? (sprzedaje od stycznia 2022r. i wtedy było to max 230zł obrotu na miesiąc) w lipcu rozpocząłem poważniejszą sprzedaż i teraz mam 4000zł obrotu w ostatnich 30 dniach (prowadzę działalność nierejestrowaną, bo przychody to nadal mniej niż połowa najniższej krajowej) - piszę to bo może urząd inaczej patrzy na mniejszych sprzedawców.

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

koza1_2_3
#9 Pomysłodawca#

Problem, że  zapłaciłem już podatek dochodowy za zeszły rok (sprzedaż roślinek które sam wychodowałem. Sprzedawałem na serwisie typu allegro lokalnie) - więc pewnie teraz łatwiej im mnie znaleźć niż tych którzy nie płacili nic

oznacz moderatorów

koza1_2_3
#9 Pomysłodawca#

No i ogólnie to jednak chciałbym działać zgodnie z prawem 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Był tutaj podobny wątek.

Autor tematu zamiast skupić się na dokladnym rozlozeniu na czynniki pierwsze dzialalnosci nierejestrowej robił rozważania na zupełnie bzdurne tematy 😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@koza1_2_3 poproś serwis by usunął ten wątek

podkładasz się na całego

kary z us to pikuś

oznacz moderatorów

koza1_2_3
#9 Pomysłodawca#

Pisze to z drugiego konta na którym nic nie zamierzam sprzedawać - jednak dane są prawdziwe. myślałem, że nikt prócz allegro nie ma prawa ich widzieć. Tak nie jest?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@koza1_2_3: z dobrego serducha Ci powiem, ze nie dalej jak 2 miesiące temu rozkminialem temat zassania (jako prywatny) z Chin JEDNEJ sztuki zaawansowanego robota (dla siebie).
Nie będę się wdawać w szczególy ale opduscilem sobie temat ze względu na potrzebną dokumentację celno-skarbową.

Ale oczywiście rób jak chcesz. Wszystko fajnie dopoki nie bedzie kontroli, rutynowego sprawdzania czy donosu.

Znajomy sciągał z USA samochody i chyba kombinował. Podpadł klientowi i po donosie do akcji wkroczył U.C. Mieli takie używanie, ze gosc zrezygnowal z dalszego procederu.

Akurat mam taki zwyczaj, ze takie tematy rozkminiam "przed" żeby później nie smiali sie ze mne w urzędzie, ze "Polak mądry po szkodzie".

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Porównujesz sprowadzanie samochodów i zaawansowanych robotów do sprzedawcy na allegro który sprzedaje drobnicę i zarabia na tym marne grosze ? 😂 Skoro stać cię na zaawansowane roboty to i stać cię na dodatkowe opłaty jak wysyłka i opłaty celne. Dla jednego lub dwóch kartonów zamawianych miesięcznie z Chin to się nie opłaca firmy otwierać. Co innego jak zamawiamy paletowe ilości lub kontenerami.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kuba1550: przeciez nie oplaty celno-skarnowe byly problemem 😄

problemem była dokumentacja techniczna (certyfikat CE itd.) którą powinienem przedstawić stosownym instytucjom.
I przeciez ja nic w ogole nie pisalem o obowiazku/koniecznosci otwierania JDG.

 

oznacz moderatorów

koza1_2_3
#9 Pomysłodawca#

Certyfikat CE trzeba pokazywać chyba dopiero gdy pytają? A nie pytają chyba wszystkich?

oznacz moderatorów

koza1_2_3
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ Czy dałoby się usunąć ten temat?

oznacz moderatorów