anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący chce wymianę towaru

damianek21191
#7 Wielbiciel#

Sprzedający po otrzymaniu lampy błyskowej wykrył wadę której u mnie nie było, to znaczy wyłamany zaczep baterii. Po rozmowie chciałem otrzymać zwrot towaru, ewentualnie pokrycie częściowych kosztów naprawy na które on nie się nie zdecydował. Po 3 miesiącach pisze mi znowu, że zaczął mu wariować stan baterii i, że lampa jest nie do użycia i chce otrzymać zwrot pieniędzy lub wymianę towaru. Dodam, że u mnie wszystko było w porządku. Co w takim wypadku robić?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 nie mam motta sprzedaży bo nigdy nic nie sprzedawałem na allegro wiec nie rzucaj tu tekstami bez pokrycia a w zakupie od osoby prywatnej warto mieć rozum i nagrywać odpakowanie i uruchamianie by potem nie płakać że dowodów brak albo nie rzucać oszczerstwami bez pokrycia podstawowa zasada panstwa prawa każdy jest niewinny dopóki nie udowodni się mu winy. I kolejna Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) – jedna z podstawowych zasad prawa. Zgodnie z nią, nie można zasłaniać się nieznajomością normy prawnej. W praktyce wyraża się ona tym, że nikt nie może podnosić, iż zachował się niezgodnie z normą dlatego, że nie wiedział o jej istnieniu.

oznacz moderatorów

damianek21191
#7 Wielbiciel#

Gość po dłuższym czasie bez odpowiedzi chce mi odesłać towar w ramach reklamacji. Czy ja jako sprzedający mam 14 dni na decyzję od momentu zgłoszenia, czy od momentu otrzymania paczki zwrotnej? 14 dni od zgłoszenia wypada zaraz po sylwestrze, więc nie ma szans, że paczka do mnie dotrze przed upływem 14 dni

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Od 1 zgłoszenia

oznacz moderatorów

damianek21191
#7 Wielbiciel#

Uuaa, to mnie teraz ładnie załatwił

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak przecież że byleś na usługach sprzedającego i zostałeś relegowany, opisywał tu jeden z twoich znajomych to.😐

oznacz moderatorów

damianek21191
#7 Wielbiciel#

To zapytam od razu, żeby potem się nie denerwować. Co jeśli rzecz którą mi odeśle i przyjdzie po tym terminie, okaże się nie tym co kupił, albo całkowicie zniszczona?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co oznacza że po terminie? rozpatrzyłeś reklamację? uznałeś i czekasz aż towar dojdzie i zobaczysz  wszystko.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To nakręć wyciąganie z paczkomatu i odpakowanie

oznacz moderatorów

damianek21191
#7 Wielbiciel#

Tak też uczynię. Dzięki

oznacz moderatorów