anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący chce zwrócić towar

dkwmati1
#7 Wielbiciel#

Witam. Miałem wystawione prywatnie stare koło sprzed wojny  na Allegro . kupujacy poprosił o numer telefonu i zadzwonił, powiedział ze mam wysłać za pobraniem poza allegro , pytałem czy chce dodatkowe zdjecia albo wymiary, nie chciał , prosił o wysyłke, wysłałem , dostał , nie odpowiada mu i odesłał koło za pobraniem i straszy mnie policją . Twierdzi ze to koło nie jest do takiego motocykla jaki on ma . Co zrobić? 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

dkwmati1 A.. nic nie rób , jeśli rzetelnie opisałeś produkt w ofercie , koło nie ma być do motoru jaki on ma tylko do takiego jak Ty opisałeś .. Nie masz obowiązku przyjmować zwrotu .Jeśli natomiast opisem wprowadziłeś kupującego w błąd to lepiej odbierz i zwróć kasę .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic, sprzedaż poza Allegro więc musisz się dogadać, wg prawa nie musisz przyjmować zwrotów jako prywatny sprzedający ale musisz rozpatrzyć reklamację(rękojmia) i jak kupujący twierdzi że towar jest niezgodny z opisem to ma prawo do reklamacji.

oznacz moderatorów

dkwmati1
#7 Wielbiciel#

Ja wychodzę z założenia że kupujacy sam musi wiedzieć czy mu coś bedzie pasowało czy nie . Ja też sporo kupuję ale jeśli się pomylę do nikogo nie mam pretensji, tylko sprzedaję przedmiot dalej  . Często w ogłoszeniach o sprzedaży części są podane różne marki motocykli bo sprzedający nie wie od czego jest dana części. Więc jeśli ktoś to kupi i się okaże że nie jest od żadnej  z tych marek to musi oddać kasę ? Przecież to absurd. Wysłałem mu przedmiot ze zdjęć , w rozmowie starałem się jak najlepiej przedstawić stan przedmiotu, nie chciał więcej informacji i prosił o wysyłkę... Czy mogę mieć z tej sprawy jakieś kłopoty? 😕

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dkwmati1 Kupujący kliknął Kup teraz lub wygrał licytację? Jeśli tak, był to zakup na Allegro. Forma zapłaty nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli nawet był to zakup poza Allegro, jego reklamację musisz rozpatrzyć. Nie tylko zakupy na Allegro podlegają reklamacji. Jeżeli kupujący ma rację i koło nie pasuje do pojazdu, do którego zgodnie z opisem aukcji miało pasować, należy mu się wymiana lub zwrot wpłaty i kosztu odesłania.

oznacz moderatorów

dkwmati1
#7 Wielbiciel#

Sprzedaje przedmioty na których nie muszę się znać. To kupujacy decyduje czy cos chce kupić czy nie 

oznacz moderatorów

dkwmati1
#7 Wielbiciel#
Zwrot towaru od osoby prywatnej

Wynika to z faktu, że obie strony umowy są osobami fizycznymi i mają równy status. Żadnej ze strony prawo nie przyznaje więc dodatkowych uprawnień. Osoba prywatna nie musi więc przyjąć zwrotu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I widzisz, nie musisz przyjmować zwrotów ale musisz rozpatrzyć reklamację z tytułu rękojmi. Znać się musisz ale musisz opisać co sprzedajesz w jakim stanie itd.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dkwmati1 Chyba mylisz ZWROT bez podania przyczyny, ze ZWROTEM w ramach reklamacji, a te drugie masz obowiązek przyjmować także jako osoba prywatna.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dkwmati1 Musisz się znać na tyle, aby opisem nie wprowadzać w błąd.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Panowie proszę czytać ze zrozumieniem,

Zadzwonił,

Kupił poza allegro,

Nie chciał dodatkowych zdjęć -  dogadali się telefonicznie to wszystkie wątpliwości klient miał wyjaśnione

Odesłał za pobraniem

Podsumowując - wiedział co kupuje - klienta odsyłamy na drzewo tak samo jak klient potraktował sprzedawcę zwracając towar przesyłką za pobraniem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krejzole Raczej nie na drzewo, ale każdy może zrobić co uważa.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ze zrozumieniem sprawy to można czytać wtedy, gdy wypowie się tutaj także kupujący, bo teraz wypowiedział się tylko sprzedawca, a z doświadczenia wiadomo, że gdy wypowiada się tylko jedna strona, zazwyczaj pomija te aspekty, które dla niej są niewygodne.

oznacz moderatorów

dkwmati1
#7 Wielbiciel#

Starałem się sprawe opisać  tu jak najbardziej obiektywnie i jak realnie wyglądała. Rozmowa przez tel trwała 20 minut i cały czas kupujący był zdecydowany by dokonać zakupu. Opuściłem mu 300 zł i wysłałem na swój koszt przedmiot . On nie ma pretensji o stan przedmiotu na aukcji było kilka zdjęć i było widać co kupuje . Nie mam wrażenia bym go oszukał, bo co mogłem to mu powiedziałem na temat przedmiotu. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@dkwmati1 Niezależnie od tego czy zdecydujesz się przyjąć zwrot czy nie, to kupujący nie może wysyłać ci przesyłki za pobraniem. Takiego zwrotu nawet nie odbieraj od kuriera, bo nie masz możliwości sprawdzenia co i w jakim stanie jest w środku.

oznacz moderatorów

dkwmati1
#7 Wielbiciel#

Ok, tak zrobie.  Dziękuje wszystkim za poświęcony  czas i udzielone mi odpowiedzi . 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@dkwmati1Na wszelki wypadek poinformuj kuriera nie odbierasz przesyłki z powodu braku gotówki.😎

oznacz moderatorów