anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący dał negatyw mimo tego że u opisie było napisane że sprzedaż towaru jako uszkodzony

Elektronika_ZT
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

@Elektronika_ZT Ma takie prawo, jest to jego ocena, jeżeli nie obraża. Jest to jego ocena transakcji.

oznacz moderatorów

Elektronika_ZT
#9 Pomysłodawca#

Wiadomo że ma prawo ja rozumiem jesli jest powód a ja w opisie miałem napisane towar nie sprawdzony niewiadomo czy działa licytacja od 1 zł jak towar uszokdzony

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Elektronika_ZT Rozumiemy cie ale jest tu wiele takich wypowiedzi, jeżeli uważasz że Ci szkodzi możesz zgłosić do Allegro, na AG nikt ci nie pomoże.

oznacz moderatorów

Elektronika_ZT
#9 Pomysłodawca#

Spoko zgłoszone allegro jak zwykle nic nie może 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Elektronika_ZT No zapewne ale tak to działa.😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Elektronika_ZT allegro tego nie usunie 😞 sprawdzaliście co jest w opisie ? nie dziw się że klient zgłupiał, trzeba dokładniej robić opisy 🙂

Manekin do prasowania i suszenia  koszul,bluzek-towar powystawowy z wystawy sklepowej,możliwe delikatne rysy otarcia sprawdzony działa w 100%.W oryginalnym opakowaniu

Manekin nie włącza się nie działa aukcja dla złotej rączki

Sprzedaż produktu  jako uszkodzony brak zwrotu

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Elektronika_ZT coś więcej, może było coś innego dodatkowo uszkodzone, miał prawo ocenić transakcję, zawsze możesz poprosić o usunięcie komentarza wyjaśniając sytuację może się zgodzi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Elektronika_ZT Mógł dać. Być może przedmiot był w znacznie gorszym stanie, niż został opisany, albo były inne powody. Poza tym zapis w aukcji "Towar uszkodzony - brak zwrotu" jest niezgodny z prawem. Towary uszkodzone można zwracać.

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Wysłałabym do Klienta prośbę o usunięcie komentarza. Grzecznie przeproś, zaproponuj takie rozwiązanie, żeby załagodzić sytuację i to Klient ma być usatysfakcjonowany. Trochę pokory nie zaszkodzi. Tym bardziej, że opis faktycznie chaotyczny, a ludzie nie czytają ich dokładnie. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Jakaś podstawa prawna? Pytam, bo jestem niezmiernie ciekaw.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zaraz znowu będzie kompromitacja. Towary uszkodzone można zwracać. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Poproszę o podstawę prawną.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No i jest kolejna kompromitacja, teraz na własne życzenie.

Art. 27. prawa konsumenta


Termin do odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33 zwolnienie z obowiązku zwrotu dodatkowych kosztów dostarczenia rzeczy, art. 34 zwrot rzeczy po odstąpieniu od umowy ust. 2 i art. 35 zapłata za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy.

Art. 38. prawa konsumenta


Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
1)
o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
 
2)
w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
 
3)
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
 
4)
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
 
5)
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 
6)
w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
 
7)
w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli;
 
😎
w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy;
 
9)
w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 
10)
o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę;
 
11)
zawartej w drodze aukcji publicznej;
 
12)
o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi;
 
13)
o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.
 
 
Jest tam gdzieś wyjątek dotyczący przedmiotów uszkodzonych? Poprosić o pomoc Allegro? Jeśli Karolina albo Kinga potwierdzi, że można zwracać towary uszkodzone, to będzie moja znajoma, która jest ze mną w zmowie? A może poprosić UOKiK o potwierdzenie, że można zawracać towary uszkodzone?
 
Podstawy, podstawy, podstawy......
 
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Od kiedy to osoba prywatna kupująca od innej osoby prywatnej jest konsumentem?
A proś o pomoc allegro - akurat miałem taki przypadek w praktyce i allegro nie przyznało racji kupującemu, pomimo dyskusji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@Knowhere dlaczego wspominasz o osobie prywatnej jako sprzedawcy?

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@exoryna Bo o taki układ pytałem?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie była oferta osoby prywatnej, tylko firmy, a wtedy przedmioty uszkodzone podlegają zwrotom. Przy sprzedaży w relacji osoba prywatna - osoba prywatna nic nie podlega zwrotom konsumenckim. Tego też nie kumasz? Nie sprawdziłeś, kto był sprzedawcą?  Więc ci pomogę - to jest firma - skompromitowałeś się po raz kolejny maksymalnie, prosząc mnie o podstawę prawną na okoliczność zwrotu towarów używanych.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

używanych = uszkodzonych.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Uszkodzonych konkretnie, a nie używanych jako takich.

Nie, nie sprawdziłem - nie jestem tak wścibski jak ty i jeszcze jedna osoba oraz nie mam ochoty marnować na forum tyle czasu, co wasza dwójka.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów