anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący dostał zwrot z POK, dlaczego?

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

Witam,

sprzedałem produkt nieświadomie jako uszkodzony, kupujący założył dyskusję, nie kryłem się z tym i otwarcie pisałem ze wykonam zwrot gotówki w ciągu 14dni od otrzymani produktu, teraz chcę zwrócić pieniądze dostaje informację, że dostał zwrot z POK? jak to teraz wyjaśnić, komu oddać pieniądze jakim cudem dostał zwrot z POK skoro mam 14dni na rozpatrzenie reklamacji?

 

 

edit: znalazłem, oddaje pieniądze poprzez allegro finanse ale dlaczego on w ogóle otrzymał zwrot z POK? będą się dla mnie z tym wiązać jakieś konsekwencje?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko możliwe że mogą, teraz wszystko staje tu na głowie, jeżeli zwrócisz środki zażądaj zwrotu towaru. Tu ostatnio był post że kupujący nie dostał bo sprzedający właśnie wyraził chęć zwrotu środków, nie nadążam za Allegro.🤔

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

to fajny cyrk... zakładając, że rozpatrzyłem reklamację negatywnie(nie zrobię tego ale tylko teoretycznie) więc co w takiej sytuacji z tym POK, kto wtedy oddaje?;) osoba prywatna też ma 14ni na rozpatrzenie reklamacje bo może się mylę?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak reklamacji rozpatruje się w 14 dni od zgłoszenia ale możesz zażądać odesłania przedmiotu w celu rozpatrzenia i jak kupujący nie odeśle to możesz odrzucić z tego powodu. POK jest to rekompensata i jest niezależna od reklamacji, podejmuje ją Allegro ale czytając tu wątki trudno przewidzieć decyzję. Oczywiście nie musisz jako sprzedający ponieś z tego tytułu konsekwencji, ale jaki będą decyzję od Allegro?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Niezbadane są wyroki decydentów na Allegro

oznacz moderatorów

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

może i tak ale chyba najpierw trzeba się zastosować do prawa mówiącego o 14dniach na rozpatrzenia reklamacji...

oznacz moderatorów