anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił oferte tylko z odbiorem własnym i chce kuriera, co zrobić?

arkadius350
#8 Zapaleniec#

cześć,

dzisiaj dostałem na maila info o sprzedaży przedmiotu gdzie zaznaczyłem tylko odbiór osobisty i płatność przy odbiorze.

Skontaktowałem się z kupującym w celu ustalenia odbioru i zonk, bo kupujący chce aby wysłać fanta kurierem, lecz jest to troche gabaryt i do spakowania musiałbym tą rzecz rozciąć -zniszczyć. 

Nie było kontkatku przed z pytaniem o możliwość wysyłki. 

co zrobić w takiej sytuacji?

Jeżeli nie dojdziemy do konsensusu, to co z prowizją za aukcje, tymbardziej że miałem opłacone promowanie?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Ziolko39
#21 Demiurg#

@agus38 Nie przeczytałeś dokładnie wpisu @arkadius350 . Kupujący chce abu on to wysłał kurierem (niszcząc przy okazji sprzedaną rzecz. Jeżeli chce to oczywiście może wysłać kogoś po odbiór > przyjedzie, zapłaci za przedmiot i niech się dalej martwi jak go zawieżć. 

A co do umowy z DPD do odbioru przesyłek, to odbierają też przesyłki z płatnością przy odbiorze płacąc sprzedawcy gotówka ?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@arkadius350 mylisz pojęcia, kupujący nie kupił tylko zawarł umowę kupna-sprzedaży na określonych warunkach z obowiązkiem zapłaty

kwestionowanie warunków umowy może być rozumiane jako jej zerwanie czy odstąpienie

nie musisz się na nic zgadzać lub możesz śmiało domagać się dodatkowej zapłaty w celu spełnienia dodatkowych wydziwień kupującego

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@arkadius350 To zaznacz opcję "odbiór osobisty z przedpłatą", a nie "płatność przy odbiorze"

oznacz moderatorów