anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący na allegro lokalnie twierdzi, że dostał niekompletne urządzenie.

pawlopi
#7 Wielbiciel#

Prośba o pomoc do społeczności, bowiem pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Wystawiłem uszkodzony odtwarzacz CD oraz jeszcze inne elementy, które uległy uszkodzeniu (przestały działać) na skutek najprawdopodobniej przepięcia. Nie znam się na naprawie elektroniki, więc zamiast wyrzucać postanowiłem sprzedać za grosze wystawiając od złotówki i wyraźnie opisując, że towar uszkodzony oraz bez prawa zwrotu. Kupujący jakiś czas po odebraniu przesyłki wysłał mi maila, że został oszukany, bo urządzenie to złom a w ogóle to jest niekompletne bo ma wymontowany laser. Załączył jakieś zdjęcie robione chyba Nokią 3110 z którego nic nie wynika  oraz otworzył dyskusję domagając się, no właśnie nie wiem czego - reklamacji? Zwrotu?

https://ibb.co/YfJL0Qh

Odtwarzacz był stary i rzadko spotykany, laser do takich urządzeń jest praktycznie niedostępny, więc zakładam, że mógł być akurat komuś potrzebny, a reszta już nie.

Najgorsze jest to, że moderator allegro pisze mi w korespondencji, że:

"zdjęcia muszą przedstawiać rzeczywisty przedmiot, którego dotyczy oferta. Zdjęcia poglądowe nie pozwalają lis173- zapoznać się ze stanem odtwarzacza i mogą wprowadzać w błąd. Na zdjęciach zamieszczonych przez lis173- widać braki w częściach odtwarzacza. Te części znajdowały się w ofercie Pańskiego odtwarzacza, proszę więc dosłać brakujące części do kupującego bądź zaproponować inne rozwiązanie problemu."

Czyli, co? Mam kupić części i wysłać kupującemu? Jakie rozwiązanie problemu? Przed sprzedażą miałem rozebrać odtwarzacz i zrobić zdjęcia elementów w środku? 

Jeszcze rozumiem, że ten włącznik mógł zostać uszkodzony przez rzucanie paczką, ale laser się sam z obudowy nie ewakuował!!!!

Link do aukcji tu:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/odtwarzacz-cd-sansui-cdx701-wysoki-model

Powiem szczerze, że jakby chłop napisał, że się przeliczył co do stanu urządzenia to pewnie bym mu oddał tę stówę bo to nie pieniądze, ale on normalnie w korespondencji pisze, że został OSZUKANY czyli prócz tego, że straciłem pieniądze, czas to jeszcze mam się przyznać do oszustwa, którego nie dokonałem?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrotu nie musisz przyjmować, ale tu jest reklamacja a więc musisz się do niej odnieś, to że BOT Ci pisze że masz dosłać nic nie oznacza, Opis jest "slaby" ale napisane że niesprawny, trudno Ci jednoznacznie doradzić, wg wszelkich wskazań należałby reklamacje odrzucić ale co zrobi Allegr po tym, sam Bóg nie wie.

oznacz moderatorów

pawlopi
#7 Wielbiciel#

No więc do reklamacji się odniosłem i to już kilka razy, bo kupujący non stop otwiera dyskusję.

"Urządzenie zostało wysłane kompletne i zgodne z opisem a także dokumentacją zdjęciową. W treści był zapis że urządzenie jest niesprawne i sprzedawane bez gwarancji oraz możliwości zwrotu. Nadal podkreślam, że NIC nie było z urządzenia wymontowane. "

Tu jeszcze zdjęcie tego włącznika, wystarczy porównać z ofertą z aukcji i widać gołym okiem, że albo ktoś rzucał paczką w transporcie albo to nie jest moje urządzenie.

https://ibb.co/7vSCqxF

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opisz to wszystko dokładnie i uzasadnij, pamiętaj żeby odpowiadać w dyskusji.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

No dobrze ale jesteś w 100% pewny, że laser był w sprzedanym odtwarzaczu? 
Jeśli tak, to odrzuć reklamację i uzasadnij, że urządzenie było kompletne ale uszkodzone. 

Jeśli nie masz takiej pewności - poproś o odesłanie towaru, zwróć mu kasę i tyle. 
Jak nie odeśle pomimo Twojej prośby to 14 dni od zgłoszenia dyskusji odrzuć reklamację. 

oznacz moderatorów

pawlopi
#7 Wielbiciel#

Laser był na 100% bo ja tego odtwarzacza używałem od kilku lat na co dzień. Padł mi praktycznie cały sprzęt na skutek prawdopodobnie przepięcia i wyprzedałem wszystkie klocki jako uszkodzone bez najmniejszych problemów. Taki odtwarzacz jak mój sprawny w 100% kosztuje około 1000 złotych.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

W takim razie odrzuć reklamację i tyle. Najlepiej będzie nie wdawać się w żadne dywagacje z kupującym. Jak zdarta płyta - sprzęt był wysłany zgodny z opisem, reklamację odrzucam. 

oznacz moderatorów