anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie chce odesłać reklamowanego towaru, domaga się wymiany lub opłacenia naprawy, co robić?

Client:61359646
#8 Zapaleniec#

Witam. 27.01.21 sprzedałam rower jako osoba prywatna. Wystawiony za900 zł, ze względu na odległość wzięłam 700 w razie serwisu lub wymiany części. Dziś 5.02 dostałam pismo Art. 561 &1 i żądają naprawy amortyzatorów,choć prosiłam o wysłanie i zwrot pieniędzy na konto kupującego gdy otrzymam przesyłkę. Nie wiedziałam że coś się popsuło.Pan grozi mi Sądem. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Do tego piątunio😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:80007735 Może głowa boli?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:61359646 Nie przeczytałem już Twojej wcześniejszej odpowiedzi więc, tylko to co napisałem wyżej 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

takie czasy i tacy ludzie

podobnie jest z autami - sprzedaż za 500zł a dostaniesz żądanie naprawy za tysiaka

oznacz moderatorów

Client:61359646
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ja teraz z dylematem bo Pan po spokojnej rozmowie przyznał że wymienił już łożysko bo ponoć moje nie było zabezpieczone i się rozsypało po kartonie. Czy wobec tego ma prawo do roszczeń skoro już ingerował na swoją rękę?

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:61359646 Zawsze ma prawo do roszczeń ,natomiast ty odrzucasz te roszczenia ze względu na ingerencje w produkt.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:61359646 Nie ma prawa do żadnych roszczeń w takim wypadku jeśli na to nie wyraziłaś zgody ani nie był to autoryzowany serwis producenta roweru.

Z prostego względu, po naprawie wymieniona część jest objęta roczną gwarancją z tytułu rękojmi i nie ma żadnej pewności że dobrze została zamontowana , w jakim stanie była , czy nie zostało nic uszkodzone przy jej montowaniu itd. itd. 

Przy takich naprawach na własną rękę użytkownik (właściciel rzeczy) traci nieodwracalnie wszelkie prawa do gwarancji i reklamacji miedzy innymi z w/w powodów.   Mam nadzieje, ze posiadasz te wszystkie informacje na piśmie 😉

Możesz mu podziękować za informacje o naprawie na własną rękę i życzyć powodzenia w bezawaryjnym pedałowaniu jak najdłużej 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:61359646
#8 Zapaleniec#

Niestety to było w trakcie rozmowy ze mną jak i z moim mężem. Pisemnie dostałam tylko warunki jakie mam spełnić przy reklamacji.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:61359646 Wszystko trzeba mieć na piśmie lub nagrywane rozmowy inaczej to słowo przeciwko słowu i można sobie iść do sądu tak obrzucać słowami gdzie często ludzie kłamią w wielu kwestiach które się nie da udowodnić lub wypierają się tego co mówili.

Spróbuj wydębić przyznanie się na piśmie, prosząc o szczegółowy spis dokonanych napraw na mejla, potem przez kogo a potem kiedy były dokonane, potem kiedy doszło do uszkodzenia, potem czy długo jeździł zanim doszło do uszkodzenia. potem kiedy zgłosił Ci uszkodzenie. Wszystko osobne pytania w osobnych wiadomościach i w tej kolejności jaką podałem. Jak tego nie czyta to może uda Ci się zdobyć dowody na piśmie

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów