anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie chce zakupionego towaru

SZATARM
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Sprzedała telefon zgodny z opisem mało tego dozucilam do niego oryginalne słuchawki o których nie było mowy. Kupujący otrzymał przesyłkę ale próbuję mi wmówić że telefon ma uszkodzony ekran jak wysyłałam telefon to był sprawny w 100 procentach mało tego każe sobie dodatkowo przelać 35 zł za fatyge że mi go odeślę. Co mam zrobic? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Sprzedaż jako osoba prywatna? Zwrotu nie musisz przyjmować, na reklamację odpowiedzieć musisz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Niech odeśle na reklamację na własny koszt, jak otrzymasz paczkę sprawdzisz i zadecydujesz czy był wadliwy czy klient uszkodził, jak uznasz reklamację oddasz za telefon lub go naprawisz i koszty odesłania do siebie, jak odrzucisz reklamację poprosisz o wpłatę na odesłanie telefonu do klienta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Chyba że sprzedałeś jako firma to klient może odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki i odesłać na swój koszt Ty oddajesz wszystko co wpłacił.  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nic teraz płacić nie musisz. Kupujący powinien odesłać towar na swój koszt, a Ty rozpatrujesz reklamację. Jeśli ją uznasz, zwracasz mu wpłacone pieniądze i koszt odesłania, jeśli nie uznasz, kupujący powinien zapłacić za ponowną wysyłkę telefonu do niego. Bez odsyłania towaru też możesz odrzucić reklamację, a kupujący może iść z tą sprawą do sądu.

oznacz moderatorów

SZATARM
#7 Wielbiciel#

Starszy mnie negatywem. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@SZATARMNo i będzie mógł go wystawić.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Poinformuj że zgodnie z prawem może reklamować jak produkt jest wadliwy i zakończ na tym korespondencję bo szkoda weekendu, mam wrażenie że trafiłeś na cwaniaka który próbuje wyciągnąć kilka złotych, sporo tu takich cwaniaków, negatywa dostaniesz to odpowiesz na niego i tyle nic więcej nie zrobisz.

Możesz też postraszyć że za kłamliwego negatywa, ocenę skierujesz sprawę do sadu może się przestraszy 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów