anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie chce zamówionego przedmiotu, prosi o anulowanie zakupu przez Siebie lub Sprzedawcę.

MAMY ROZWIĄZANIE!
star_blu-ray1
#8 Zapaleniec#

Kupujący kupił przedmiot i wybrał wysyłkę za pobraniem, ale jednak nie chce tego przedmiotu. Prosi o anulowanie zakupu bo sam nie może tego jakoś zrobić (może nie ma konta). Ja jako sprzedający nie zrobiłem jeszcze paczki. Dałem anulowane przy zamówieniu tej osoby.

Czy mogę w inny sposób jako sprzedający anulować zamówienie ?

Jak to może zrobić kupujący ? (mówi że nie może nie da rady)

Nie będę tej osobie wysyłał paczki, bo prosi żeby jej w ogóle nie robić, czy i jak odzyskam prowizję ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
grubcio2987
#11 Animator#

Jeżeli ma konto to może zrobić odstąpienie od zakupu ,jeżeli nie ma anuluj zakup i wystąp o zwrot prowizji(przy zakupionym przedmiocie klikasz akcja a potem zwrot prowizji)

oznacz moderatorów
star_blu-ray1
#8 Zapaleniec#

Dziękuję tak zrobiłem. W ciągu minuty pokazało że wniosek z automatu odrzucony.Zwrot prowizji.jpg

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@star_blu-ray1 Wniosek nie może być odrzucony, ponieważ kupujący odstąpił od umowy. Poproś kupującego aby Ci przysłał mailem rezygnację z zakupu, potem złóż odwołanie od decyzji o odrzuceniu wniosku, dołączając pisemną rezygnację kupującego; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

Taki mail będzie odstąpieniem od umowy, czyli anulowaniem zakupu. 

oznacz moderatorów
star_blu-ray1
#8 Zapaleniec#

Oczywiście spróbuje.

Zobaczymy czy pomogło.

Dam znać  Drodzy Allegrowicze 🙂

oznacz moderatorów
star_blu-ray1
#8 Zapaleniec#

Po odwołaniu o nieuznaniu  z automatu zwrotu prowizji, Allegro zwróciło prowizję, szybciej niż doszedł e-mail o rezygnacji od kupującego.

Dziękuję za pomoc. Niech moc będzie z Wami 🙂

oznacz moderatorów