anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki z paczkomatu

MAMY ROZWIĄZANIE!
czarnaporzeczka
#7 Wielbiciel#

Kupujący nie odebrał paczki z paczkomatu InPost. Nie była to przesyłka Smart, zapłacił za wysyłkę 8.99. Moje pytanie, czy ja w zwiazku z tym zostanę obciążona kwota przesyłki zwrotnej czy nie? W przypadku allegro Smart nie ma kosztu paczki zwrotnej ale czy w przypadku przesyłki płatnej też go nie ma czy jest?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

@czarnaporzeczka Nie zostaniesz obciążona, przy paczkomacie nawet bez Smart powrót paczki jest darmowy.

oznacz moderatorów
filtry_do_okapu
#8 Zapaleniec#

A tu akurat jest odwrotnie - sprawdź na rozliczeniu z Inpostem.

oznacz moderatorów
czarnaporzeczka
#7 Wielbiciel#

Czyli inpost naliczy mi 8,99 za przesyłkę zwrotną? Bo dostałam dwie sprzeczne informacje. 

oznacz moderatorów
filtry_do_okapu
#8 Zapaleniec#

Tak, jak wraca paczka opłacona to powrót też kosztuje.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@filtry_do_okapu 

Kolego, sprawdziłem rozliczenia kwiecień 2021. W przypadku Allegro Paczkomaty InPost  zarówno paczki nie odebrane jak i zwroty (Smart tu nie ma żadnego znaczenia) miałem za zero. 

Nie wiem skąd Ty masz opłaty, nie moja sprawa. W sumie poproszę o interwencję.

@InPost 

oznacz moderatorów
filtry_do_okapu
#8 Zapaleniec#

Hmm, może pomyliłem z wysyłkami ze sklepu internetowego... Dzięki za sprawdzenie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@czarnaporzeczka zwrot jest darmowy przy nieodebraniu paczki 🙂

Regulamin https://inpost.pl/sites/default/files/docs/regulaminy/regulamin-swiadczenia-uslugi-allegro-paczkomat...

ZWROTY
§ 5

3. Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty w przypadku zwrotu Przesyłki do Nadawcy z
powodu wyczerpania możliwości jej doręczenia (w szczególności po jej
bezskutecznej awizacji bądź w przypadku odmowy przyjęcia Przesyłki przez
Adresata) lub z powodu zwrotu Przesyłki na żądanie Adresata (w szczególności w
przypadku wymiany towaru przez Adresata lub rezygnacji przez Adresata z
zakupu).

________
Κώστας
oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@czarnaporzeczka @filtry_do_okapu 

Zgodnie z naszym regulaminem, usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty za zwrot Paczki do Nadawcy z powodu wyczerpania możliwości jej doręczenia (awizacja, odmowa przyjęcia) lub z powodu zwrotu na żądanie Adresata Paczki (wymiana towaru lub rezygnacja z zakupu). 

Dotyczy to wszystkich przesyłek Allegro - darmowych w ramach SMART jak i tych płatnych. 

oznacz moderatorów