anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki za pobraniem

MAMY ROZWIĄZANIE!
fra_design
#8 Zapaleniec#

Witam 

Kupujący nie odebrał paczki pobraniowej wobec tego DPD zwróciło paczkę. Kupujący chce, abyśmy ponownie wyslali paczke za pobraniem. W tej sytuacji nie mam gwarancji, że Kupujący odbierze przesyłkę. Czy mogę obciazyc Kupujacego za zwrot i ponowne wysłanie towaru? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Nie udostępniaj pobrań, nie będzie problemu. Jeśli kupujący nie odstąpił od umowy, możesz domagać się od niego pokrycia kosztów dostawy i powrotu paczki.

oznacz moderatorów
fra_design
#8 Zapaleniec#

Czy potrzebny jest do tego jakiś dokument? Czy po prostu poinformować Kupujacego o fakcie konieczności pokrycia kosztów przesyłki w obie strony 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Poinformuj go, jeśli nie zapłaci, pozostanie Ci sąd.

Możesz dołączyć dokument potwierdzający poniesione koszty.

oznacz moderatorów
przytulprodukt
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli ktoś nie odebrał pobrania, to nie wysyłaj drugi raz paczki, chyba że zapłaci Ci ta osoba za to. Jeżeli chodzi o pobrania to wygląda to tak, musisz napisać temu komuś na poczcie lub gdziekolwiek indziej , ważne byś miał tego maila, smsa do sądu, że nie wywiązał się z umowy zawartej na odległość, w związku z tym wasza firma poniosła takie i takie koszta (najlepiej przesłać mu wtedy dowód, że tyle się płaci za przesyłki w obie strony )  Należy dodać , że w związku z tym oczekujesz pokrycia tych kosztów przez klienta. Podajesz numer konta do wpłaty oraz kwotę i dajesz mu na to 7 dni, jeśli Ci nie zwróci po 7 dniach wysyłasz upomnienie, oraz piszesz, że jeżeli nie opłaci tego do kierujesz wniosek do sądu. Nie licz na to , że zapłaci. Mi jeszcze nikt nigdy nie oddał za to kasy a jestem na allegro 8 lat. Jedyna opcja to sąd, tylko tyle, że czekasz za rozstrzygnięciem sprawy 1-5 lat, w zależności od lokalizacji. Wniosek do sądu można złożyć elektronicznie. Koszt takiego wniosku to 30-50 zł. W zależności od rodzaju wniosku , kwoty itd. Jeżeli masz czas to możesz się bawić. Dla klienta takiego coś to nauczka bo koszty sądowe trochę kosztują. A sprawę masz wygraną, jeśli wszystko zrobiłeś zgodnie z aukcją, mianowicie wysłałem w terminie itd. Oraz jeśli napisałem upomnienie itd , podałeś numer konta do wpłaty itd. I jeżeli masz na to wszystko dokumenty tj maile itp. Ogólnie to po wygranej sprawie sądowej ktoś płaci między około 250-1000 zł a Ty dostajesz zwrot powiedzmy 40 zł , możesz jeszcze się starać o zadość uczynienie za stracony czas itd. 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@fra_design  Ja dawno temu też tak zrobiłem. To był straszny błąd, który przelał czarę goryczy na wysyłki za pobraniem. Bo chodzi o to, że tu nigdy nie masz pewności. Taka loteria z przewagą na przegraną.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Allegro. Bawi i uczy. Bawi  nieustannie nowymi zmianami, uczy ostrożności i rezygnacji z opcji wysyłek za pobraniem...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów