anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki pobraniowej

poranek81
#8 Zapaleniec#

Kupujący nie odebrał przesyłki pobraniowej co dla mnie równa się z poniesieniem kosztów dostawy. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Zażądałem zwrotu ceny przesyłki, bo kupujący nie wywiązał się z umowy. Co jeśli nie zwróci pieniędzy? Można rozpocząć dyskusje na allegro jako sprzedający?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

@poranek81 Nic mu nie zrobisz !!!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

nie ryczy na kojota 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@poranek81 Możesz wysłać kupującemu przedsądowe wezwanie do zapłaty wyznaczając np. 7 dni od odebrania pisma, na zwrot kosztów. Jeśli tego nie zrobi, zostaje tyko złożenie sprawy do sądu (koszt pozwu 30zł). Jednak z doświadczenia Ci powiem, że jest sporo papierologii z tym i jeśli masz dużo pracy, to szkoda czasu. Na tym niestety tacy oszuści bazują. Sam tak miałem wiele razy, aż w końcu wycofałem pobrania i mam to wszystko w nosie 😄

oznacz moderatorów

poranek81
#8 Zapaleniec#

Też właśnie wycofałem przesyłki pobraniowe.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@poranek81 Kupujący odstąpił od umowy? Jeśli tak, to możesz domagać się tylko zwrotu kosztów powrotu paczki.

oznacz moderatorów

poranek81
#8 Zapaleniec#

Kupujący nie odstąpił od umowy.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@poranek81 zatem postąp tak, jak radzi @xyz96 możesz również założyć sprawę sądową o odzyskanie należności.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

artmar_2008
#7 Wielbiciel#

Częsta praktyka wśród kupujących. I tutaj sprzedający niewiele może, poza straszeniem kupującego przedsądowym wezwaniem do zapłaty, ale pytanie co robi Allegro, żeby takich kupujących wyjaśniać? Raczej niewiele. A my sobie ponosimy podwójny koszt przesyłki tam i z powrotem, w przypadku przesyłek kurierskich jest to kilkadziesiąt złotych dla jednej takiej przesyłki.

oznacz moderatorów

malwa_17
#9 Pomysłodawca#

a czy przypominacie swym kupującym, że jeśli płaca gotówką muszą mieć odliczone pieniądze bo kurier nie jest kasjerem i reszty nie wydaje ani nie czeka aż .kupujący poleci do sklepu i rozmieni lub pożyczy od sąsiada . Przed czasami pandemii były odbioru osobiste czyli kupujący sam odbierał z punktu czy z magazynu, teraz brak gotówki czy środków na karcie oznacza tylko jedno zwrot paczki do nadawcy, i tyle w temacie . Znam z życia wzięte przykłady, np " przelewowy" klient potrafił się upominać u kuriera o resztę w wysokości 58 groszy i straszył kuriera, że jak mu nie wyda reszty z pobrania to on jemu opony poprzebija . Kurier nie prosi o odebraniem, nie czeka na rozmienienie , brak przygotowanej kwoty przez odbiorcę jest równoznaczne ze zwrotem paczki do sprzedawcy, bo gdyby tak u każdego czekał , to nie dość, że nie doręczył by pozostałych przesyłek to jeszcze spóźnił się na odbiory paczek od sprzedawców. Na wszystkie te czynności jest wyznaczony kurierowi przedział czasowy i rejon do obsługi.

oznacz moderatorów