anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie opłacił zamówienia, co mam teraz zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Nicles
#9 Pomysłodawca#

Witam, mam problem z kupującym. Sprzedaje przedmioty wirtualne na Allegro lokalnie (skiny csgo).  I kupujący zaznaczył jedyną opcję Przesyłka elektroniczna (e-mail) - przedpłata 0,00 zł. A dostałem od Allegro e-mail że "Kupujący *kupujący* rozpoczął zakup przedmiotu z wysyłką. Czekamy na potwierdzenie płatności." I teraz nie wiem co zrobić. Dalej nie dostałem pieniędzy na portfel allegro a kupujący oskarża mnie i grozi mi ze ma moje dane. Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
Client:44052296
#21 Demiurg#

napisz że wyślesz po zapłaceniu. Poza tym groźby są karalne

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Na wszelki wypadek zabezpiecz konwersacje z tym gościem. będziesz mieć dowód. Możesz zgłosić na allegro może gościa ustawią do pionu

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Może sobie oskarżać. Na lokalnie nie ma komentarzy, więc nic Ci nie grozi. Kasa będzie na saldzie allegro to dopiero wtedy mu wyślij skina. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Nicles To próba wyłudzenia towaru bez wpłaty. Jeśli nie masz pieniędzy, nie masz obowiązku niczego wysłać.

oznacz moderatorów
TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@xyz96  gratuluję postawy 🙂 trzymaj punkcik 

oznacz moderatorów
Nicles
#9 Pomysłodawca#

Kupujący: Hejka właśnie wpłaciłam pieniążki przez allegro czy możesz już przesłać mi przedmiot ? 🙂

Ja: Hej, czekam na potwierdzenie płatności na Allegro

Kupujący: Ja już zakończyłam robić przelew przez allegro oraz sprawdzałam stan konta to znikły mi pieniążki czyli teraz oczekują na akceptacje w systemie PayU Allegro proszę o przesłanie przedmiotu a ja w opcjach kup w allegro zatwierdze płatność i pieniazki przyjda do pana

Ja: Proszę panią ale wybrała pani sposób zapłaty "Przesyłka elektroniczna (e-mail) - przedpłata 0,00 zł" więc pierwsze czekam na pieniążki potem dopiero wyślę przedmiot

Kupujący: no tak i juz zaplacilam teraz pieniadze oczekuja po prostu na akceptacje prosze o przeslanie skina i akceptuje wplateTo proszę pierwsze potwierdzić, jeśli chce pani tego skina to

Ja: Trzeba go pierwsze zapłacić, potem dopiero wysłać, nie chcę zostać oszukany więc ja mogę poczekać

Kupujący: Oszukany? to jest allegro

(moje dane napisała pani)

allegro ma kazdego dane wiec jak moze pan zostac oszukany czy pan sobie zartuje

prosze o przeslanie skina albo anulowanie platnosci i oplacenie prowizji allegro 8% wtedy allegro zwroci mi srodki do 24h

Ja: Ja i tak czekam na potwierdzenie.

Kupujący: dostal pan czekam na skina inaczej bede musiala to zglosic bo zaplacilam duze pieniadze za to

Ja: Czy tak trudno dokończyć transakcje do końca?

Kupujący: ja juz dokonczylam pobralo mi pieniadze teraz pan wysyla przedmiot i ja akceptuje wplate w allegro i po sprawie

Ja: Chcę mieć pewność, ale chyba panie nie rozumie jednego zdania Przesyłka elektroniczna (e-mail) - przedpłata

Kupujący: przedpłata

Ja wplacam pieniadze pan wysyla towar ja akceptuje wplate

Ja: Przedmiot zostanie wysłany kiedy dostanę potwierdzenie od allegro że pieniądze zostały otrzymane. Pozdrawiam

To cała konwersacja z kupującym, nie wiem czy ja coś robię źle czy coś ale przedpłata to zapłata z góry. Jeśli coś zauważyliście to proszę o pomoc. Dzięki!  

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Nicles Tak trzymaj

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

"Kupujący: przedpłata

Ja wplacam pieniadze pan wysyla towar ja akceptuje wplate"

Te zdanie brzmi trochę dziwacznie

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Nicles Ale po co Ty się w takie konwersacje dajesz wciągać? Nie ma pieniędzy, nie wysyłasz, sprawa jest prosta. Nie wysyła się po zapewnieniach o zapłacie, tylko po faktycznej zapłacie, gdy widzisz u siebie pieniądze 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Nicles To pewnie znowu ta słynna "pani magda", która (a raczej który) robi tu takie wałki od miesięcy - poszukaj na forum podobnych tematów, to będziesz miał ciekawą lekturę. Możesz też jej podesłać linki do nich😁
Skoro "ona przelała pieniądze", to Ty wyślij jej zdjęcie skina - będzie sprawiedliwie😏

@_HolaOla_ Czy nie możecie w końcu raz a dobrze pozbyć się takiego oszusta albo (w przypadku jeśli macie jego dane osobowe) zgłosić na policję podejrzenie przestępstwa (a nie grasuje sobie taki cwaniaczek od miesięcy i naciąga co bardziej niekumatych sprzedających)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Nicles
#9 Pomysłodawca#

Tym razem Pani Agnieszka ale dzięki wszystkim macie punkty. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Nicles Ogólnie rzecz biorąc dopóki wpłaty nie widzisz tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji to niczego nikomu nie wysyłaj.

I jeszcze taka uwaga do @_HolaOla_ - powinniście go zablokować tym bardziej, że jak widać wykorzystuje to, o czym pisałem już parę miesięcy temu, a mianowicie fakt, że dane sprzedającego ma już w momencie "zakupu", a sprzedający dane kupującego otrzymuje dopiero wtedy, gdy ten zapłaci za przedmiot. Piję tutaj do tego, co napisał @Nicles w pierwszym poście, czyli "kupujący oskarża mnie i grozi mi ze ma moje dane".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
TOPe-commerce
#13 Ambasador#

jeżeli rozpoczął płatność a u ciebie widnieje status to albo nie dokończył czyli nie przelał kasy albo zawiesil sie system. Jeżeli przelał kase to niech wysle potwierdzenie a ty je wyslij do weryfikacji allegro czy nie jest sfałszowane. @Nicles 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Nicles Próba wyłudzenia.

1. Wysyłasz jak pieniądze masz na koncie. Tak mu odpisz.

2. Zgłoś do Allegro gościa to go zablokują.

3. Tyle

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Nicles Uważaj, bo niektórzy wysyłają gotowe szablony "wpłaty" i nalegają na wysyłkę. Otrzymujesz "od kupującego" maila, że otrzymałeś wpłatę, a jest to zwykły mail wysłany w odpowiedzi na powiadomienie Allegro (email będzie od powiadomienia Allegro, nie z prywatnego adresu).

Nic nie wysyłaj, dopóki nie będziesz mieć kasy na koncie, grozić to oni sobie mogą.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Nicles Konto tego Kupującego jest już u nas zablokowane, a ten zakup nie zostanie opłacony, dlatego w sprawie tych dwóch ofert z Allegro Lokalnie, napisz proszę do nas bezpośrednio przez ten formularz

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów