anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupujący nieczytający opisów

Jarochmiel
#8 Zapaleniec#

Zrobiłem uczciwy i rzetelny opis. Po wielu upierdliwych pytaniach kupujący zakupił kompuuter. Po zakupie beztrosko zapytał, czy komputer ma ekran dotykowy. Odpisałem grzecznie, że nie ma. Coć to wyrażnie widnieje w opisie aukcji. To on, aby anulować transakcję. Spoko. Anulowałem i dostałem komunikat, że Allegro zwraca mu pieniądze. Dziś zdziwienie zaliczyłem i stres, jak on otworzył dyskusje, że nie ma pieniędzy na koncie. Poczułem się jak potencjalny przestępca, choc moje konto bankowe tych pieniędzy nie widziało. Nie wiem, co dalej robić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Jarochmiel Zwrot został zlecony prawidłowo. Środki trafią na konto, z którego kupujący opłacił zamówienie (najpewniej do końca jutrzejszego dnia, zgodnie z godzinami księgowania w banku).

Jeśli kupujący potrzebuje więcej informacji, to zapraszam jego do kontaktu. Jeśli potrzeba, możemy wysłać potwierdzenie zlecenia przelewu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Jarochmiel
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłem. Dziękuje. Allegro zamknęło tą żenującą dyskusję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Czy sprzedajesz jako osoba prywatna czy jako firma?

oznacz moderatorów

Jarochmiel
#8 Zapaleniec#

Sprzedaję jako prywatna osoba. Chcę, sprzedać trochę rzeczy, które dą dobre i nie używam juz. Ponadto nie wiem czy istnieje jakiś limit dla Urzędu Skarbowego? Rzeczy. Są moje, używane i kupione praze mnie.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Teoretycznie przedmioty używane które masz w posiadaniu powyżej pół roku można sprzedawać bez zgłaszania działalności i obawami przed US ,ale gdy Cię namierzą i uznają że może być to źródło stałego przychodu mogę wymagać wyjaśnień .

oznacz moderatorów

Jarochmiel
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Lipa jest z audiobookami. Zwykłą książkę kupujesz i potem możesz sprzedac. Audiobbok kupujesz i już dalej chyba nic z nim nie zrobisz po przesłuchaniu. Ciekawe dlaczego teraz w demokratycznym państwie każdy obywatel jest traktowany jako potencjalny oszust podatkowy i przestępca? 

oznacz moderatorów