anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący pyta, czy może być wydany Tax free...

MAMY ROZWIĄZANIE!
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kupujący chce kupić 1 sztukę towaru i pyta, czy może być wydany Tax free. Ja nie wiem jak mu odpowiedzieć, bo mogę wystawić fakturę lub paragon. Z Tax Free nigdy nie miałam do czynienia. 

Prosze was o podpowiedź, co mam mu jeszcze dać do tego Tax Free 🙂

Wysyłam towary tylko na Polskę.

Dodam jeszcze, że obecnie Vat na żywność wynosi 0 % więc kupujący nie zapłaci VAT za zakup.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
mdrogeria
#21 Demiurg#

TAX FREE – co to jest i dla kogo? Zwrot podatku VAT dla podróżnych to możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT zapłaconego przy zakupie towarów na terenie RP przez podróżnego, który nie ma stałego miejsca zamieszkania na terytorium UE

 
 
W celu rejestracji należy wejść na stronę puesc.gov.pl. Przy rejestracji nastąpi weryfikacja, czy przedsiębiorca jest czynnym podatnikiem VAT i czy ma co najmniej jedną kasę rejestrującą online. Są to warunki niezbędne do tego, aby sprzedawać w systemie TAX FREE od 1 stycznia 2022 r.1 sty 2022
 
 
Wejdź na Platformę Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC). Przy rejestracji nastąpi weryfikacja, czy przedsiębiorca jest czynnym podatnikiem VAT i czy ma co najmniej jedną kasę rejestrującą on-line. Są to warunki niezbędne do tego, aby sprzedawać w systemie TAX FREE od 1 stycznia 2022 roku.1 lip 2021
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Pytałam księgowej, póki co nie obsługujemy Tax Free.

Zresztą towar, który kupujący chce zakupić ma zerowa stawkę VAT.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI ot , i tak odpowiedz klientowi .

oznacz moderatorów