anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący reklamuje przedmiot, który po dwóch dniach przestał działać, co robić?

Mentosek_
#7 Wielbiciel#

Witam, kupujący chce zwrócić jeden z dwóch zakupionych przedmiotów. Oba przedmioty działały po odebraniu przez kupującego, po dwóch dniach jedna działa ale nie tak jak powinna. Co robić ? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Odebrać towar odesłany w ramach reklamacji, sprawdzić i jeśli nie działa, oddać pieniądze za ten towar + koszt odesłania. Odpowiadasz za przedmioty z rękojmi przez 2 lata. Towar ma być sprawny nie tylko w chwili wysłania i nie tylko 2 dni po odebraniu.

oznacz moderatorów

Mentosek_
#7 Wielbiciel#

Kupujący musi odesłać towar sam czy przez allegro dokonać zwrotu ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mentosek_

Odesłać w ramach reklamacji może sam, własnym sposobem, na przykład paczką pocztową poza Allegro, a może też dokonać zwrotu reklamacyjnego przez Allegro. W obu przypadkach będzie to reklamacja, a nie zwrot bez podania przyczyny, skoro poinformował o wadach. W formularzu zwrotu na Allegro powinien zaznaczyć, że jest to reklamacja z rękojmi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Mentosek_ Jest to reklamacja i musisz rozpatrzyć i jak napisałeś że po 2 dniach się zepsuł naprawić albo oddać kasę, kupujący może odesłać w ramach zwrotu przez Allegro a może na własny koszt a ty musisz mu zwrócić koszt odsyłki.

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄 i to nie jest prawda
oznacz moderatorów