anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wybrał opcję Odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze i... nie ma z nim kontaktu

MAMY ROZWIĄZANIE!
dux77
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Sprawa jest nieco "grubsza" niż napisałem w "pytaniu", otóż w okresie świątecznym wystawiłem na sprzedaż mojego używanego Drona oraz używanego MacBooka - jedno i drugie sprzedało się prawie natychmiast, kupujący w obydwu przypadkach wybrali ODBIÓR OSOBISTY z płatnością przy odbiorze, w obydwu przypadkach nazywali się... niecodziennie, bo kupujący Drona to JOE WALKER, a MacBooka kupił niejaki CHIKA HANSEN, obydwaj kupujący charakteryzowali się także adresami w domenie OUTLOOK.COM, i ani jeden ani drugi nie odpowiada na próby kontaktu z mojej strony. Wygląda mi to na jakieś... boty(?) albo jakąś nową formę przekrętu, tylko nie wiem co chcą zyskać skoro nie można się z nimi nawet umówić na spotkanie w celu odbioru osobistego. Allegro oczywiście z automatu naliczyło mi razem za dwie aukcje do zapłaty blisko 600zł prowizji. Czy ktoś z Państwa miał podobną sytuację, co mogę zrobić w niniejszej sprawie, aby jakoś anulować te aukcje i żeby Allegro wycofało żądanie prowizji. Nie wiem co to za dziwna akcja, ale teraz nie wystawię już niczego z ODBIOREM OSOBISTYM, skoro jakieś automaty, albo szemrane typy klikają KUP TERAZ. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi jak to ugryźć, dziękuję.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#

Tak wiele jest tu takich opisów, Allegro z tą formą dostawy nie zwraca prowizji ale jak to próba oszustwa to napisz o zwrot i uzasadnij: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów
dux77
#7 Wielbiciel#

Wielkie dzięki, pozostaje zatem pisać do pomocy Allegro, tylko tak sobie myślę, dlaczego Allegro nic nie robi z takimi podejrzanymi podmiotami, które swobodnie mogą sobie psuć sprzedającym aukcje i powodować, że będziemy obawiać się ustawiać ODBIÓR OSOBISTY w aukcjach? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

☹️

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@dux77 wyłącz opcje za pobraniem

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@dux77 Tak jak napisał @LEW433  napisz do allegro opisując dokładnie sytuacje, poproś o potwierdzenie "wiarygodności" tych kupujących i informacje czy musisz wysłać towar. (jak nie wyślesz to możesz nie odzyskać pobranej prowizji)
Obawiam się ze pracownik allegro nakaże wysłać Tobie paczki, niestety jak wrócą niestety zostaniesz z kosztami przesyłek (w obie strony) praktycznie nie do odzyskania ale nie będzie większego problemu ze zwrotem pobranej prowizji.

Kupujący zapewne żadnych konsekwencji nie poniosą.
W zasadzie jedynym sposobem na unikanie tego typu sytuacji jest nie ustawianie opcji pobrania.
Podobnie ma się sprawa z licytacjami wiele osób podbija a później nie finalizuje zakupuj jak nie kupi za bezcen.

Warto poprosić jeszcze adminów o pomoc @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Jak będziesz miał odpowiedź od allegro która cię nie satysfakcjonuje to poproś moderatorów podając numer zgłoszenia (konsultanci allegro w odp na zgłoszenia czasami się mylą, a moderatorzy mogą pomóc przekazując sprawę dalej)

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dux77 Cześć. 🙂 Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Sprawdziłam oba konta i zostały już zablokowane. Napisz do nas przez formularz, który podesłał Ci @LEW433 w sprawie opłaty transakcyjnej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
dux77
#7 Wielbiciel#

Cześć,
Bardzo dziękuję za tak szybką reakcję, jeszcze dziś opiszę obie aukcje i wyślę na wskazany adres mailowy. Czy ustawianie aukcji ODBIÓR WŁASNY z PŁATNOŚCIĄ NA MIEJSCU jest bezpieczne, czy lepiej unikać już ustawiania takiej formy? 

 

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@dux77  napisał(a):

Cześć,
Bardzo dziękuję za tak szybką reakcję, jeszcze dziś opiszę obie aukcje i wyślę na wskazany adres mailowy. Czy ustawianie aukcji ODBIÓR WŁASNY z PŁATNOŚCIĄ NA MIEJSCU jest bezpieczne, czy lepiej unikać już ustawiania takiej formy? 

 


@dux77 ta opcja może generować problem ze zwrotem prowizji.
Jeśli kupujący nie zapłaci to trudno będzie to udokumentować i uzyskać zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@dux77 najbezpieczniejsza jest opcja po wpłacie.
Pamiętaj tylko jeśli kupujący by składał jakiekolwiek zastrzeżenia do towaru, przesyłki odpowiadaj terminowo na pytania, otwierane dyskusje czy ewentualne reklamacje, rękojmie by nie zadziałały jakieś automatyzmy allegro chroniące kupujących niezależnie od zasadności ich zgłoszeń.
 

oznacz moderatorów
dux77
#7 Wielbiciel#

Ale kupujący w obydwu przypadkach widać, że to jacyś oszuści, poza tym niczego im NIE WYSYŁAM, w obu przypadkach wybrali opcje ODBIÓR OSOBISTY z PŁATNOŚCIĄ NA MIEJSCU. Do żadnej sprzedaży nie doszło i nie dojdzie, wiem, że to jakaś próba oszustwa, tylko nie wiem w którym miejscu mieliby mnie skroić z kasy lub towaru, chyba przy odbiorze własnym właśnie, do którego się jednak nie kwapią. Poza tym Pani Ola Moderatorka napisała już, że obydwa profile zostały już sprawdzone i zablokowane, co chyba ułatwi mi proces odzyskania od Allegro prowizji.

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@dux77 te transakcje masz już wyjaśnione ale pytałeś

Czy ustawianie aukcji ODBIÓR WŁASNY z PŁATNOŚCIĄ NA MIEJSCU jest bezpieczne, czy lepiej unikać już ustawiania takiej formy? 

Nie jest bezpieczne

Gdybym to ja kupił i "olał" transakcje i ciebie , nie potwierdził portalowi że zrezygnowałem z zakupu to przy opcji ODBIÓR WŁASNY z PŁATNOŚCIĄ NA MIEJSCU miałbyś problem ze zwrotem prowizji.

oznacz moderatorów
dux77
#7 Wielbiciel#

Ale kupujący w obydwu przypadkach widać, że to jacyś oszuści, poza tym niczego im NIE WYSYŁAM, w obu przypadkach wybrali opcje ODBIÓR OSOBISTY z PŁATNOŚCIĄ NA MIEJSCU. Do żadnej sprzedaży nie doszło i nie dojdzie, wiem, że to jakaś próba oszustwa, tylko nie wiem w którym miejscu mieliby mnie skroić z kasy lub towaru, chyba przy odbiorze własnym właśnie, do którego się jednak nie kwapią. Poza tym Pani Ola Moderatorka napisała już, że obydwa profile zostały już sprawdzone i zablokowane, co chyba ułatwi mi proces odzyskania od Allegro prowizji.

oznacz moderatorów
dux77
#7 Wielbiciel#

Pani Olu, odezwał się ten kupujący CHIKA - treść maila tylko potwierdza, że to jakiś automat / bot / oszust, cytuję:

Chika Jansen 18:10 (31 minut temu)
 
Witam. Otrzymałem e-mail z Allegro w sprawie laptopa, który wystawiłeś na sprzedaż

 

I to tyle, gość niby kupił ode mnie MacBooka, i zamiast spytać po ludzku KIEDY i GDZIE możemy się umówić, wali jakieś zdanie z translatora, które nic nie wnosi do rozmowy. Z ciekawości odpisałem do niego z pytaniem Kiedy będzie w Warce, żeby zobaczyć co takiego odpisze, ale skoro Pani mówi, że konto zostało już zablokowane to się nie dowiemy 🙂

oznacz moderatorów
mr_domin_mad
#7 Wielbiciel#

ta sama osoba kupiła u mnie laptopa Dell (też z opcją odbiór osobisty - wczoraj odezwała się na email z informacją że prosi o wysyłkę do Włoch i pyta się o koszty dostawy. Na razie czekam na rozwój sytuacji 😎

oznacz moderatorów
olgabem
#1 Nowicjusz#

wlasnie jeden z nich kupil u mnie cos, i chce wysylke do wloch. allegro jakims cudem pozwala na zakladanie kont bez aktywnego numeru tel i bez wiarygodnego adresu. A faktem jest to ze jak sobie nie zalatwisz zwrotu prowizji to oni zarabiaja wiec maja wyrabane. A my tracimy czas, cenny czas i nerwy zeby to prostowac!

oznacz moderatorów