anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący złożył reklamację, a w dyskusji zaproponowano POK, co teraz?

kacper123190
#7 Wielbiciel#

Witam. Wystawiłem na licytacje wzmacniacz, w opisie opisałem ze technicznie jest sprawny, posiada kilka zarysowań których nie było widać, opisałem że mogę każdemu dosłać więcej zdj. uwzględniłem w opisie ze preferuje odbiór osobisty a jeśli wysyłka to nie przyjmuje zwrotów. Kupujacy odebrał przesyłka o 12:14, odpisał ze wzmacniacz przyszedł i podziękował w wiadomości SMS. o godzinie ok. 20 zadzwonił ze jest uszkodzony, oderwany przedni panel i wysłał zdj jakby mu spadł po schodach (waży 20kg był starannie zapakowany i wysłany kurierem z naklejkami "Ostrożnie") kupujący twierdzi ze nie sprawdził zawartości przy kurierze i nie spisał protokołu, rząda zwrotu pieniędzy i allegro kazało powołać mu się na POK. Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji? Sprzedałem sprawny przedmiot a chce mi złom odesłać. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Zachowaj wiadomość SMS. Sprzedawałeś jako osoba prywatna? - Kupujący odebrał przesyłkę, może reklamować u kuriera. Nie u Ciebie. To są niezgodne opinie. Sprawdź regulamin kuriera. 

Allegro nie może powołać się na POK bez żadnego dowodu. To jest bezprawne, no chyba, że wypłaci kasę z własnego funduszu.

oznacz moderatorów

kacper123190
#7 Wielbiciel#

Tak sprzedałem jako osoba prywatna.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kacper123190 konsultuję tą sprawę, wrócę do Ciebie, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kacper123190 wracam z odpowiedzią. Zaproponowaliśmy POK, ale nie będziemy wymagali od Ciebie zwrotu środków za wypłatę tej rekompensaty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

To jest chore.

I będzie prowadzić do "patologicznych" sytuacji. 

Czyli kupujący otrzyma zwrot kasy za otrzymany towar oraz zatrzyma go dla siebie?

A co w przypadku, gdy kupujący "skłamał"? 

Sprawa prosta - temat wielokrotnie poruszany - są min. 2 grupy kupujących - wyzyskiwaczy. Jedna grupa

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kacper123190 jak sprzedałeś jako osoba prywatna to przechodzi na kupującego w momencie wydania rzeczy przewoźnikowi ryzyko utraty lub uszkodzenia, allegro powinno to wiedzieć 😄 

Nie ma podstaw do wypłaty z POK !

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów