anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący złożył zamówienie na 24 opakowania towaru, Allegro rozłożyło to na 6 przesyłek i ...

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kupujący odebrał tylko 2 z sześciu przesyłek z paczkomatu. Co robić? Kontaktować się przez SMS czy czekać cierpliwie, może jednak odbierze pozostałe 4 przesyłki. Niecierpliwa#

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Raczę zapytać, bo wrócą a wówczas może być otwarcie dyskusji.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Wysłałam SMS - a przypominającego ale nadal się martwię czy odbierze. Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI To allegro samo ustala ile ma być przedmiotów na jedną paczkę? Wystawiając coś na sprzedaż sam ustalasz i zapisujesz w ustawieniach ile sztuk danego przedmiotu zmieści się na jedną wysyłkę. Klient po naliczeniu 6 kosztów wysyłki ,dostaje 6 kodów odbioru .Najprościej do niego zadzwoń i poinformuj go ,bo on też może nie być świadomym że nie wziął wszystkich z paczkomatu a one tam leżą tylko 48 h.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Tak , to ja ustaliłam, że w paczce mieszczą się tylko 4 sztuki. 

Już wysłałam SMS przypominający do kupującego o 4 nieodebranych przesyłkach. I cisza.

Jeżeli nie odbierze pozostałych paczek, wieczorem zadzwonię do niego.

 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Tak się zastanawiam, co będzie, jeżeli nie odbierze tych 4 paczek. jakie są procedury na Allegro w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@CHECINIAKI 
co będzie, jeżeli nie odbierze tych 4 paczek

Paczki wrócą do Ciebie. Będziesz musiała się nimi zaopiekować starannie (ponieważ jest to własność Kupującego, tymczasem będąca w Twoim posiadaniu).

Twoje możliwości opisane są m.in. w Art. 551 kodeksu cywilnego


Możesz oddać je na przechowanie na koszt i ryzyko Kupującego i ... czekać na kontakt ze strony  Kupującego.
 1. Jeżeli kupujący dopuścił się zwłoki z odebraniem rzeczy sprzedanej, sprzedawca może oddać rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego.

Możesz wezwać do odbioru (na koszt Kupującego) wyznaczając dodatkowy termin odbioru  i po bezskutecznym upływie terminu sprzedać zawartość paczek na rachunek Kupującego.

2.  Sprzedawca może również sprzedać rzecz na rachunek kupującego, powinien jednak uprzednio wyznaczyć kupującemu dodatkowy termin do odebrania, chyba że wyznaczenie terminu nie jest możliwe albo że rzecz jest narażona na zepsucie, albo że z innych względów groziłaby szkoda. O dokonaniu sprzedaży sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie zawiadomić kupującego.

 
*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Paczki zostały przez kupującego odebrane. Powodem był błąd InPost, zgłosiłam telefoniczną reklamację do InPost i kody do odbioru przesyłek zostały wysłane do kupującego. Wszystkim dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów