anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zgłosił zwrot jeszcze przed wysłaniem, co zrobić?

Client:117383211
#8 Zapaleniec#

Problem jest taki, że nawet nie zdąrzyłem wysłać przesyłki a pojawia mi sie, że " KUPUJĄCY ZGŁOSIŁ ZWROT".

 

Co zrobić?

Wysłać? 

Screenshot (1451).png

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, jeżeli zrobił zwrot przed wysłaniem to nie wysalasz a zwracasz śrdoki.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:117383211 kupujący ma możliwość anulowania zamówienia, dopóki sprzedający nie zmieni jego statusu. Gdy tak się stanie, pozostaje zgłosić zwrot, najprawdopodobniej to się wydarzyło. Nie wysyłaj proszę zamówienia, ale dla pewności warto napisać do kupującego w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:117383211
#8 Zapaleniec#

Dałem status zamówienia na ANULOWANE i wysłałem kupującemu wiadomość w tej sprawie. Czy coś jeszcze mam zrobić?

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:117383211 pozostaje jeszcze zwrócić wpłatę kupującemu gdy potwierdzi, że odstępuje od umowy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

kupujący ma możliwość anulowania zamówienia, dopóki sprzedający nie zmieni jego statusu. Gdy tak się stanie, pozostaje zgłosić zwrot, najprawdopodobniej to się wydarzyło

 

@la_nika [edycja] tak jak napisałaś poniżej, gdy kupujący odstąpi od umowy

[edycja]

 

zwrot towaru to nie jest odstąpienie od umowy

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-z-allegro-smart/jak-zwrocic-przedmioty-kupione-w-ramac...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-reklamacji-i-zwrotu-towaru/jak-zwrocic-zakup-GDeq5VeK...

 

jeżeli allegro blokuje możliwość konsumenckiego odstąpienia od umowy to nie jest to wina sprzedawcy, tylko serwisu

 

oznacz moderatorów