anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy chce zwrocic towar

Agabka2019
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie , sprzedaje na allegro lokalnie ,w ostatnim miesiącu kupiło 11 osób i żadna nie zgłosiła reklamacji poza jedną. Kupujący zadzwonił do mnie i powiedział że skupuje od innych osób i odsprzedaje dalej. Orzechy które przesłał na zdj. Nie są moje bo ja mam inne. Allegro pisze o decycyzji reklamacyjnej . Tylko jak mogę przyjmować reklamację na nie mój produkt. Co zrobic

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Agabka2019,  poprosiliśmy Cię o wydanie rzetelnej decyzji reklamacyjnej w Dyskusji i ustosunkowanie się do roszczeń kupującego. Widzę, że tak też się stało. Możesz poprosić o wypowiedzenie się w Dyskusji pracownika Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zrobisz jak uważasz ale reklamację musisz rozpatrzyć i możesz ja uznać albo nie, jeżeli masz pewność a najlepiej i dowody że to nie są twoje, możesz odrzucić, masz na to 14 dni, później jest uznana jak nie odpowiesz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Agabka2019 Niech kupujący odeśle towar w ramach reklamacji, wtedy dokładnie sprawdzisz produkt. Skoro już jest otwarta Dyskusja, lepiej nie utrudniać kupującemu, ponieważ może on wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a to może (nie musi) być dla Ciebie spory problem. 

Jeśli sprzedajesz jako osoba prywatna, po 14 dniach od otrzymania reklamacji i braku jej rozpatrzenia nie staje się ona automatycznie uznana, jak ktoś wyżej wprowadza w błąd. To nie jest sprzedaż konsumencka. Poza tym przy sprzedaży prywatnej nie obowiązuje termin 14 dni na rozpatrzenie. 

oznacz moderatorów