anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy podal błędne dane do wysylki

Manka54321
#8 Zapaleniec#

Witam. Klient kupił odemnie 5sztuk Pampersow. Mam ustawioną darmową dostawę allegro Smart, ale wybral typ przesyłki List ekonomiczny. Za każdą sztukę zapłacił 6zl czyli na przesyłkę dał 30zl. Klient ma konto na allegro ale jest z Czech. Wydral dostawę na adres do Polski. Listem ekonomicznym nie wysłałam, tylko kupilam dwie przesyłki od inpostu i wysłałam na wskazany adres. Inpost mi napisał że to jest bledny adres i zebym podała poprawny. Napisalam do kupującego aby podal mi poprawny adres i numer telefonu, to mi odpisala zebym teraz do jakiegoś paczkomatu wysłała. Napisalam ze ok, tylko proszę o podanie poprawnego numeru telefonu i opłacenie kosztu przesyłki 30zl. To kupujący żąda zwrotu pieniędzy wraz z poniesionymi kosztami przesyłki. Napisalam ze ok, zwrócę pieniądze jak wroci do mnie przesyłka ale za koszty przesylki juz nie oddam. Teraz mnie straszy allegro i ze mi wystawi okropna opinie. Czy musze za przesylke oddawać? Jestem prywatnym sprzedawcą 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@Manka54321 Nie nie musisz nic oddawać, możesz poprosić o oddanie za powrót paczki i ponowna wysyłkę lub odbiór towaru, negatywa i tak może wystawić, chyba że to sprzedaż na Lokalnie tam nie ma komentarzy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot to jest zawsze koszt kupującego a że nie ma Smarta to go opłaca, ale jak zwróci to za zakup musisz oddać.

oznacz moderatorów

Manka54321
#8 Zapaleniec#

Tak właśnie napisalam jej, ze nie ma problemu, jak przesylka wroci to oddam pieniądze za pampersy ale za przesylke juz nie. To wyzwala mnie od złodziei 😀

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Manka54321 napisz jej że w Pl panuje prawo Pl a Czech i ustawa jasno określa że koszt zwrotu ponosi ona 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Kupujący chciał wysyłki przez Pocztę Polską, to trzeba było tak wysłać. Teraz niestety musisz oddać i za towar i za przesyłkę (przy wysyłce jako list polecony, nie musiałabyś oddawać), bo złamałaś warunki zawartej umowy.

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Manka54321 tylko, że dla poczty to może być poprawny adres.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Raczej nie tyle poprawny, co nie obsługiwany przez Inpost lub po prostu listonosz z PP wie, gdzie mieszka odbiorca (listonosze, którzy pracują od lat znają swój rejon i kto, gdzie mieszka).

 

oznacz moderatorów

Manka54321
#8 Zapaleniec#

Niepoprawny. Sprawdzalam teraz ten adres. Tam znajduje sie paczkomat. Chciala przesylke do paczkomatu, podala tylko jego adres (bez nazwy),a wybrała przesyłkę listem ekonomicznym. 

oznacz moderatorów