anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy złożył Rekkamacje blokada konta i brak kontaktu z kupujacym

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:33615926
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry mam problem sprzedałem dwie pily akumulatorowe z likwidacji magazynów.  Jak się okazało w jednej z dwóch pił był brak łańcucha do cięcia czego nie zauważyłem podczas wysyłki. I opisie sprzedawanych pił również tego nie uwzględniłem.  Kupujący  po otrzymaniu towaru napisał wiadomość że brakuje danej części  ja odpisałem ze  nie wiedziałem że tej części tam brak. I że niestety ale już niemam skąd wziąść tego łańcucha żeby wysłać i że przepraszam. Od ten pory kupujący już nic nie odpisal na tą wiadomość otrzymana 25 lipca. 3 sierpnia złożył reklamację do allegro z powodu nie dogadaniem się że mną w sprawie zwrotu pieniędzy lecz w żadnej wiadomości pisanej do mnie nie mspominala o zwrocie pieniędzy. I tu zaczynają się schody ja akurat w tym czasie byłem na wakacjach i nie sprawdzałem wiadomości po powrocie 19 sierpnia okazało się że mam zablokowane konta na allegro i allegro lokalnie. Od tego czasu pisałem i prosiłem o kontakt kupującego ale brak odzewu. I nie wiem c teraz mam zrobić jak mogę zwrócić pieniądze kupującej osobie. Rozumiem że wina jest z mojej strony i Rozumiem to ale jak mogę ta sprawę zamknąć próbowałem na allegro lokalnie zrobić nadpłatę na konto żeby zwrócić pieniądze ale również to nie działa. Z kupujacym nie ma kontaktu a ja dalej mam założone  blokady na allegro. Pisałem do allegro lokalnie o pomoc to dostałem odpowiedź że mam się odezwać dopiero wtedy jak zamknę dyskusje z kupującym a tego niemige zrobić  bo kupujący nie odpowiada na wiadomości. Co mogę w takiej sytuacji zrobić żeby móc odblokować konta? Co z towarem który kupujący reklamuje  ma je odesłać czy to allegro się tym osobiście zajmuje

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
az1rael
#21 Demiurg#

zrypałeś nie rozpatrzyłeś reklamacji w czasie 14dni masz pewnie naliczony ap na swój koszt a kupujący ma 2 piły i nic nie musi odesłać a łańcuch se dokupi

oznacz moderatorów
Client:33615926
#7 Wielbiciel#

No ok i co dalej ? Wiem że moja wina akceptuje to ale co dalej  z tą blokada jak to spłacić i zakończyć temat

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Pierwsze co to uregulować rachunek za ap drugie skontaktować się z kupującym i nakłonić go do zdjęcia innej drogi brak 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:33615926 a klient dostał zwrot za tę jedną czy dwie piły?

Jak coś to oddaj kasę allegro a kupującego poinformuj, że chcesz odzyskać przedmiot i wysyłasz kuriera po swój towar lub sam jedziesz po odbiór. Jak będzie protestował idziesz na policje i zgłaszasz przywłaszczenie.

oznacz moderatorów
Client:33615926
#7 Wielbiciel#

Piszę na allegro że zwrot już dostał ja zrobiłem. Nadpłatę na rachunku allegro lokalnie bo nie wiem gdzie mam to spłacić.  Więc kupujacy ma już kasę ma dwie pily a nawet nie odpisuje na allegro lokalnie nawet  w  allegro  głównym gdzie złożyła reklamację pisałem na czacie i nic 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:33615926 rachunek wobec allegro opłacasz tutaj. Wyznacz realny termin na  odbiór przedmiotu zarządzaj wydania jak nie będzie się odzywał reagował zgłoś się na policję.

oznacz moderatorów
Client:33615926
#7 Wielbiciel#

Ok a gdzie uregulować rachunek ap?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:33615926  "... gdzie uregulować rachunek ap?"

Najlepiej ureguluj w banku, możesz nawet na poczcie, chyba masz jakieś wezwanie zapłaty, tam jest jakiś numer konta do zapłaty...

A może nie masz wcale wezwania, zdarza się że Allegro wypłaca odszkodowanie kupującemu a nie obciąża sprzedającego.  Więc nas nie pytaj jak płacić, sam najlepiej wiesz jakie masz papiery.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:33615926  Rozumiem że  wyrażasz żal i skruchę ale absolutnie nie wiadomo o co w tym temacie się rozchodzi.

Wiemy że jest dyskusja, prawdopodobnie nie jest zakończona. Czy w dyskusji domagałeś się zwrotu niekompletnej piły?  Możesz jeszcze to napisać w dyskusji?

Nie zawracaj głowy kupującemu prywatnymi telefonami czy mailami, przypuszczalnie zablokował twój numer telefonu, ma do tego prawo. Możesz kontaktować się  z kupującym tylko przez Allegro i tylko na stronie dyskusji.

Kiedy był ostatni wpis w dyskusji i czyj? Co napisano?

Zwrot pieniedzy możesz zaproponować kupujacemu w dyskusji, ale pod warunkiem że kupujący odeśle piłe. Jeśli jest jeszcze czynna dyskusja, jeśli Allegro jej nie zamknęło.

 

oznacz moderatorów
Client:33615926
#7 Wielbiciel#

Tak dyskusja jest nie zakończona dnia 20.07 napisała wiadomość  ja dopisałem 25.07 a 30 otworzyła dyskusje z allegro na której zostało napisane że ja nie chce oddać pieniędzy a ona zada zwrotu a w prywatnych wiadomościach nie pisała nic  na ten temat . Ja do tej osoby nie dzwoniłem wszystko pisałem na allegro żeby mieć  potwierdzenie tylko od 9.08 nie odpisuje nawet nie otwiera wiadomości w allegro lokalnie ani w dyskusji z allegro. Mam zablokowane konta a jak pisałem do allegro lokalnie to dostałem maila ze mam się odezwać dopiero jak sprawę z tą kupującą wyjaśnię. Myślałem. Ostatni wpis w dyskusji jest mój 20.08 i poprosiele o zamknięcie dyskusji i nic 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:33615926  No dobrze, ale masz dostęp do dyskusji czy też masz zablokowany?

W dyskusji jest wymagana zawsze odpowiedź nie później niż w ciągu 24 godzin. Nie może być tak długiej ciszy od 20.08.

Napisałeś że już odesłąłeś kupującej pieniądze. Więc dołącz w dyskusji jakiś dowód wpłąty, numer płatności albo fotkę, zrzut ekranu z przelewu. Domagaj się zwrotu przedmiotu którego dotyczyła reklamacja: jedna piła czy obydwie piły..

Przypominaj o zwrocie sprzętu codziennie, co 24 godziny lub częściej...

Wyznacz termin zwrotu  i postrasz kupującą policją z racji zawłaszczenia mienia.  Wszystko w dyskusji, żadnych maili, telefonów po boku!

Jest przysłowie: kto szybko płaci ten dwa razy płaci.  Pilnuj dyskusji żeby ci Allegro nie kazało zapłacić trzeci raz z Al Protect

oznacz moderatorów
Client:33615926
#7 Wielbiciel#

Tak mam dostęp do dyskusji badpate na kocie zrobiłem żeby to spłacić ale nie mogę myślałem że allegro zwróciło pieniądze ale też nie 

oznacz moderatorów
Client:33615926
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20230830_182906_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:33615926   OK.

Potrzebny jest jeszcze wpis że z powodu nie zwrócenia pił nie możesz rozpatrzeć pozytywnie zgłoszonej reklamacji.  Reklamacja odrzucona.

Taki wpis jest mocno spóźniony ale myślę że warto napisać.

Jeżeli nie będzie żadnych wpisów przez 14 dni to Allegro zamknie dyskusję jako "porzuconą"  

Ale jak rozwiązać samemu dyskusję i czy to odblokuje konto to nie wiem i chyba nikt nie wie.  Może zamów rozmowę z konsultantem?

oznacz moderatorów