anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurier nie zastał kupującego i zaznaczył odmowa przyjecia , a klient chce paczkę .

Kar-Art94
#7 Wielbiciel#

Witam 
Klient zamówił towar za pobraniem , paczuszka została wysłana . Paczka wysłana przez ALLEGRO KURIER DPD POBRANIE. Kurier o 10 53 był aby dostarczyc im paczkę , klient mowi ze nie bylo ich w domu . Kurier zaznaczył odmowę przyjęcia , nie kontaktując się nawet z kupującym (tak twierdzi klient) i paczuszka wraca do mnie a klient dalej chce otrzymac swoje zamowienie . co mam robić w takiej sytuacji ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kar-Art94 jeśli wysyłane poprzez Allegro bez własnej umowy z DPD, to złożyć reklamację do Allegro i zażądać doręczenia przesyłki. Za te przesyłki odpowiada Allegro jako nadawca.

oznacz moderatorów

Kar-Art94
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie mogę złożyć taką reklamacje ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kar-Art94 Napisz proszę przez ten formularz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Kar-Art94 
klient mowi ze nie bylo ich w domu . 

To nie jest wina sprzedawcy, ani kuriera że Adresata "nie było" pod wskazanym adresem w dniu planowanego doręczenia przesyłki.
Za takie uchybienie swoim obowiązkom - odpowiada Kupujący.


Kurier zaznaczył odmowę przyjęcia , nie kontaktując się nawet z kupującym (tak twierdzi klient)

Kurier nie ma obowiązku (a metoda dostawy: "Allegro Kurier DPD" - nie obejmuje takiej usługi) kontaktu z adresatem przesyłki przed jej doręczeniem.
Kupujący dysponuje możliwością śledzenia przesyłki w systemie przewoźnika.


W przypadku metody dostawy "Allegro Kurier DPD" zarówno przy powrocie nieodebranej przesyłki, jak i przy próbie ponownego jej doręczenia - sprzedawca jest obciążany dodatkową kwotą 12.99zł.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kar-Art94  Pobranie = kłopoty.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów