anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Maksymalna kwota sprzedaży a podatek w urzędzie skarbowym.

MAMY ROZWIĄZANIE!
marcinw773
#3 Debiutant#

Witam. Jaka jest maksymalna kwota za którą mogę sprzedać coś na allegro żeby nie płacić od tego żadnych podatków w urzędzie skarbowym? Czy obowiązuje w tym wypadku kwota wolna od podatku (30 000zł) ?

Sprzedaż jednorazowa, nie mam żadnej działalności

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

Jeśli w danym miesiącu sprzedaż przekroczy 50% minimalnego wynagrodzenia, to w terminie 7 dni konieczne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. Termin ten liczy się od dnia, w którym doszło do przekroczenia takiej sprzedaży. Zatem w 2023 roku są to kwoty 1745 zł do końca czerwca i 1800 zł od 1 lipca. chodzi tutaj o przychód, a nie o dochód.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@marcinw773 tak obowiązuje, ale to się łączy z innymi dochodami 😞 

Napisz co sprzedajesz, ile to masz, czy to było kupione zarobkowo ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
marcinw773
#3 Debiutant#

Chciałem sprzedać konto w grze (kategoria na allegro: Kultura i rozrywka> Gry> Gry online (MMO)> Konta do gier F2P.

Nie jest to rzecz która byłaby kupiona w celach zarobkowych, poprostu jednorazowa sprzedaż. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@marcinw773 to jest to Twój dochód i rozliczasz na koniec roku z innymi dochodami, a pytałem bo jak by to była Twoja używana rzecz którą masz więcej niż 6 mc to wtedy nigdzie tego nie wykazujesz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@marcinw773 Ja sprzedajesz jednorazowo to nie masz czym się przejmować. A ile to będzie kosztowało że bolisz się o przychód?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@marcinw773  Jest jeszcze jeden podatek o którym użytkownicy zapominają.   Jest to podatek od czynności cywilno prawnych wynosi 2% i powinien być opłacony w przypadku transakcji powyżej 1000 zł.

Oczywiście nie dotyczy to zakupów rozliczonych podatkiem VAT, więc zakup w sklepie czy od firmy jest od tego podatku zwolniony. Ale nie są zwolnione transakcje prywatne, a na Allegro są one bardzo dobrze udokumentowane i są zgłaszane do Urzędu Skarbowego.

oznacz moderatorów