anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z kupującym, który straszy mnie sądem

WinoDomowe_pl
#8 Zapaleniec#

Proszę o pomoc w sprawie.

Klient kupił produkt użył go mam zdjęcia twierdzi, że jest bubel. Nie chce odesłać produktu tylko oczekuje, że ja pojadę po niego odbiorę z jego domu. Straszy sądem.

Urządzenie stawiam dla Państwa do ekspertyzy pod adresem mojego zamieszkania, jest gotowe do odbioru przez kuriera lub przedstawiciela firmy każdego dnia roboczego w godzinach 10-18.

W piętnastym dniu licząc od wczoraj a mając na uwadze fakt nie podjęcia działań w kwestii reklamacji, przedstawię wezwanie do zapłaty, po kolejnych 7, skieruję reklamację do Rzecznika w Pabianicach, równocześnie przesyłając przedsądowe wezwanie do zapłaty. Kolejno złożę zawiadomienie do WIIH z wnioskiem o rozpoczęcie mediacji, w negatywnym jej wyniku, sprawa zakończy się w Sądzie Cywilnym.

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

mdrogeria
#21 Demiurg#

Klient ma prawo złożyć reklamację , a sprzedawca nie musi jej uznać . Jeśli odstępuje od umowy towar musi zwrócić . Możesz go  odebrać samodzielnie , ale to tyko Twoja dobra wola . Jeśli zwraca produkt używany , a zakupiony jako nowy możesz umniejszyć zwrot środków . 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WinoDomowe_pl jesteś zobowiązany odebrać towar TYLKO I WYŁĄCZNIE jeśli jest to duży gabaryt i nie można tego odesłać normalnie kurierem czy pocztą. Jeśli to jakaś niewielka rzecz, którą też dostarczyłeś kurierem, to odpisz klientowi, że skoro tak zna przepisy, to powinien wiedzieć, że on to ma odesłać. Ty jednocześnie aby móc odnieść się do reklamacji musisz mieć towar u siebie. W przeciwnym wypadku, jeśli klient nie odeśle Ci towaru, to odpisz mu na tą reklamację np. 13 czy 14go dnia, że odrzucasz reklamację ponieważ nie miałeś możliwości zapoznania się ze stanem tego urządzenia. Wówczas prawo jest po Twojej stronie a cwaniaczek niech idzie z tym gdzie chce. Nikt mu nie pomoże a w sądzie przegra wówczas taką sprawę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

no i możeż złożyć o zwrot kosztów poniesionych z tytulu uczestnictwa w rozprawie . 

oznacz moderatorów

WinoDomowe_pl
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, opowiedz jest wyczerpująca i satysfakcjonująca 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WinoDomowe_pl odpisz mu że ma prawo a Ty czekasz na towar żeby rozpatrzyć reklamację. Jeśli złożył oficjalnie pismo z reklamacją odpisz na nie przed upływem 14 dni że reklamacja odrzucona gdyż nie mogłeś się zapoznać z towarem bo go nie odesłał, jak nic nie odpiszesz będzie reklamacja uznana 🙂 W sądzie ani nigdzie nie wygra, musi odesłać towar i koniec 😄 

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

@WinoDomowe_pl  - zdradź nam, o jaki gabarytowo przedmiot chodzi.

I dlaczego tak daleko w swym straszeniu kupujący poszedł? Nie było wcześniej jakiejś korespondencji? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli dobrze kojarzę jesto sprzę kuchenny więc ma zwrócić i j/w uznajesz lub nie , a straszyć to my ,a nie nas

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mdrogeria 

Noo - Szacun

oznacz moderatorów

WinoDomowe_pl
#8 Zapaleniec#

Napisałam, by umył produkt i odesłał darmowym smartem.

 

Lecz już on od pierwszego maila pisał, mi że to bubel że składa rękojmię i by sobie odebrała u niego w domu w godzinach 10-18.

 

Produkt mały 10x20x15 cm kartonik (opakowanie)

Moim zdanie typ pieniacza który do leczenia się nadaje.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Też miałem takie sytuacje.Jest dużo takich sadystów psychicznych którzy kupują tylko po to żeby podręczyć potem sprzedającego.Jak na takiego trafiłeś to masz pecha allegro jeszcze będzie trzymało jego stronę.Jedno wiem z doświadczenia że klient który za dużo wypytuje marudzi, wymyśla trafia u mnie na czarną listę i takim nie wysyłam.

oznacz moderatorów

WinoDomowe_pl
#8 Zapaleniec#

U mnie też trafiają. Ale mało tego on przez allegro mnie nie dręczy tylko przez maile.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

To nie kasuj tych maili zawsze możesz go zgłosić.Napisz mu że kontakt tylko przez dyskusje allegro.Powinna być tutaj lista trudnych klientów to by wiele zmieniło.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Nie wiesz czy ten człowiek jest zdrowy czy na przykład nie cierpi na manię prześladowczą bo raz też takiego miałem tak mieszał że aż mi konto zablokowali kiedyś.Najlepiej oddaj mu szybko kasę i zapomnij jak najszybciej o nim bo są niebezpieczni mogą zrobić wiele złego na allegro a prywatnie tchórze i do żadnego sądu nie pójdą tak cię tylko dręczy.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Jeżeli jesteś uczciwy i nic nie ukrywałeś to możesz być spokojny,prawda się zawsze obroni.

oznacz moderatorów

WinoDomowe_pl
#8 Zapaleniec#

Zawsze idę klientom na rękę i nie mam czego ukrywać.

oznacz moderatorów

WinoDomowe_pl
#8 Zapaleniec#

A gdzie można zgłosić allegro takiego typa?

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Zgłaszanie nic nie da do allegro oni go traktują jak rozczarowanego klienta i nic nie zrobią.A jak się nie uspokoi to drukuj wszystkie maile i zawiadomienie do prokuratury o stalking

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

jak chcesz to mogę ci jego nick wysłać bo tutaj chyba nie mogę wpisać,tego jednego najgorszego

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Ty możesz iść na rekę być miły uczciwy ale on zawsze coś wymyśli żeby Cię podręczyć trochę, toż to jego taka gra przyjemność.

oznacz moderatorów