anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Miniaturki a samowolka sprzedajcych

thesyla
#8 Zapaleniec#

Wkrótce rozpoczynam sprzedaż na Allegro jako dystrybutor produktów, które już są tam oferowane. Cena detaliczna jest ustalana przez producenta (RRP) i rzadko zdarza się, aby ktoś sprzedawał poniżej tej wartości.

Problem polega na tym, że kilku dystrybutorów dodaje na miniaturkach elementy, które zwracają uwagę – na przykład zdjecia uśmiechniętych kobiet czy inne wyróżniające się grafiki. To sprawia, że ich oferty wyróżniają się wśród bardziej „zwykłych” miniaturek. Oczywiście takie praktyki są niezgodne z regulaminem Allegro. Pomimo zgłoszeń, do tej pory nie zostały podjęte żadne działania. Chodzi o setki aukcji, co budzi pytanie: gdzie leży problem? Możliwe, że Allegro nie chce stracić firm, które opłacają Allegro Ads i wyróżniają swoje oferty, płacąc wyższe prowizje. Czy w zamian za to tolerują takie nadużycia? Co z algorytmami do sprawdzania zdjęć? 

Tego typu praktyki są przykładami niezdrowej konkurencji, ponieważ wprowadzają klientów w błąd i sztucznie zwiększają widoczność ofert, które nie wyróżniają się jakością produktów, ale jedynie nieuczciwym wykorzystaniem miniaturki. Inni sprzedawcy, którzy działają zgodnie z zasadami, znajdują się w niekorzystnej sytuacji, ponieważ ich oferty nie przyciągają uwagi w taki sposób, mimo że oferują ten sam produkt w podobnej cenie.

Takie działania takze destabilizują rynek, odbierając uczciwym sprzedawcom szanse na równe konkurowanie. Właśnie dlatego takie nadużycia powinny być stanowczo karane, ponieważ obniżają jakość doświadczeń konsumentów i podważają zaufanie do platformy jako miejsca sprawiedliwej konkurencji.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No tak . Skoro dopiero zaczynasz sprzedaż to pewnie masz darmowy pakiet powitalny, zero prowizji ? więc i mniejsze koszty. Do tego, poważnie ? Sprzedaż też zaczynasz od donosicielstwa na innych sprzedających ? Za dużo chyba oglądania Youtube i ich poradników 😉 Domyslam się że zasiłek z urzędu pracy dali na założenie własnego sklepu. I tu zaczyna być  zdziwienie , jak to naprawdę wygląda ? 😉

oznacz moderatorów

thesyla
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź, choć wyraźnie różnimy się w podejściu do tego, co oznacza uczciwość w biznesie. Moje działanie nie jest donosicielstwem, tylko zwróceniem uwagi na jawne naruszenia regulaminu Allegro, które wpływają na zdrową konkurencję. W przeciwieństwie do niektórych, nie zamierzam biernie patrzeć na oszustwa i nieuczciwe praktyki, które wprowadzają klientów w błąd.

Twoja wiadomość jest tak chaotyczna, że mam wrażenie, że myślisz, iż siedzę w Twojej głowie, by zrozumieć, co chcesz mi przekazać. Proponuję więcej czytać ze zrozumieniem i wzbogacić słownictwo – to na pewno pomoże w lepszym formułowaniu myśli.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jesteś sprzedającym i ci którzy tu tak ciężko pracują i przesiadują całymi dniami, tylko narzekają i donoszą na kupujących, więc musisz o tym wiedzieć, regulamin dotyczy kupujących (dl tych starych wyjadaczy) oni tylko narzekają .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Czy Ty aby rozumiesz co sam napisałeś? > Twój post to "ni pies ni wydra, coś na kształt świdra"

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób miniaturka z uśmiechniętą kobietą jest nieuczciwą praktyką rynkową i wprowadza klientów w błąd (nawet jeśli łamie to zasady allegro). Poza tym, jeśli ta kobieta prezentuje produkt to jest to chyba dozwolone.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@vonNogay  napisał(a):

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób miniaturka z uśmiechniętą kobietą jest nieuczciwą praktyką rynkową i wprowadza klientów w błąd (nawet jeśli łamie to zasady allegro). Poza tym, jeśli ta kobieta prezentuje produkt to jest to chyba dozwolone.


Jest dozwolone:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/dozwolone-miniaturki/m-p/759019#M156415

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

thesyla
#8 Zapaleniec#

Dzięki za komentarz. Różnica polega na tym, że w przypadku wielu ofert, zdjęcia miniaturek prezentują jedynie produkt na sprzedaż, co jest zgodne z regulaminem. Gdy jedna oferta wyróżnia się, na przykład przez umieszczenie uśmiechniętej kobiety czy innych elementów, które nie są bezpośrednio związane z produktem, przyciąga nieuczciwie uwagę klientów, co nie jest w porządku wobec innych sprzedawców przestrzegających zasad. To daje przewagę w zasięgach i widoczności, mimo że wszystkie oferty oferują ten sam produkt po tej samej cenie. Czego tutaj nie rozumiec?

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@thesyla 

1. Jak aranżacje są dopuszczone przez Allegro, to też sobie takie zrób i będziesz się wyróżniał. Do momentu gdy inni sobie tego nie skopiują 😉

2. Podpisz umowę z Allegro, to będziesz mógł zamieszczać  miniaturki na innych zasadach.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@thesyla Zamiast skarżyć to też zrób sobie taką miniaturkę > też się będziesz wyróżniał > albo za odpowiednią opłatą zamów zrobienie.

oznacz moderatorów

thesyla
#8 Zapaleniec#

Co do Twojej uwagi – w biznesie, jeśli jesteś uczciwy, to naturalnie monitorujesz, co robi konkurencja, bo tak działa rynek. Nie chodzi o to, żeby bezczynnie patrzeć, jak ktoś stosuje sprytne techniki, ktore jak widac sa dozwolone. Ja osobiście nie skarżę się na nikogo – nie wymieniam nazwisk ani firm, czy widzisz choć jedną ofertę czy konkretnego sprzedawcę? Nie!
Czytaj ze zrozumieniem w czym mam problem. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@thesyla Nie bardzo rozumiem co  masz na myśli > w biznesie, jeśli jesteś uczciwy, to naturalnie monitorujesz, co robi konkurencja, bo tak działa rynek. Nie chodzi o to, żeby bezczynnie patrzeć, jak ktoś stosuje sprytne techniki, ktore jak widac sa dozwolone. czyli wg. Ciebie stosowanie czegoś co jest dozwolone, ale Tobie przeszkadza powinno być zakazane.

Nie widzę tutaj żadnych znamion nieuczciwości. Za chwilę napiszesz, że stosowanie niższych cen niż Twoje nosi znamiona nieuczciwego biznesu > pomimo, iż jest to dozwolone > ale działa na Twoją niekorzyść.

To się nazywa "szukanie haków na konkurencję"

oznacz moderatorów

thesyla
#8 Zapaleniec#

 

Moje pytanie od samego początku ma na celu ustalenie, dlaczego Allegro nie napisze oficjalnie, że miniaturka może przedstawiać aranżację. Regulamin jasno mówi, że zdjęcie musi przedstawiać rzeczywisty produkt, bez dodatkowych elementów, takich jak logo czy symbole, ale nigdzie nie ma jednoznacznie wyjaśnione, czy aranżacja jest akceptowalna. W efekcie wielu sprzedawców może się zastanawiać, jakie zdjęcia są faktycznie zgodne z wytycznymi.

Zamiast tego, każda osoba tutaj wydaje się oburzać o pytanie o coś, co nie jest jasno uregulowane. Jeśli Allegro oficjalnie dopisaloby, że aranżacje są dopuszczalne, nie byłoby tyle zamieszania i nieporozumień w tej kwestii. 

 

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@thesyla Nie dopiszą, bo by nie zapanowali nad miniaturkami w serwisie.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@thesyla Umieszczanie w regulaminie co jest dopuszczalne rozdęło by ten regulamin do wielkości 6-cio tomowej encyklopedii > nie sądzisz, że to trochę bez sensu?

Masz takie podejście jak niektórzy kupujący > ja mam w opisie wyszczególnione w punktach co wchodzi w skład oferty > mimo to niektóre "ŚRODKI KAPUSTY" mają pretensje, że nie napisałem czego w tej ofercie nie ma > chodząca inteligencja?🙄😕

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Destabilizacja rynku przez dodanie grafiki z kobietą na miniaturce? Widziałeś kiedyś reklamę w TV?
Jak chcesz zacząć sprzedawać na Allegro to nie traktuj tego jako główny kanał sprzedażowy, szybko zostaniesz sprowadzony na ziemię, tutaj są równi i równiejsi.

oznacz moderatorów

thesyla
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź, ale nie jestem nowicjuszem w sprzedaży na Allegro. W przeszłości prowadziłem duże sklepy na tej platformie, kiedy zasady były przestrzegane znacznie ściślej. Jako klient VIP miałam dedykowaną opiekunkę, która dbała o to, by wszystko było zgodne z regulaminem i transparentne. Oczywiście rozumiem, że różne formy promocji, jak reklamy w TV, przyciągają uwagę za pomocą obrazów, ale jest różnica między reklamą a złamaniem zasad platformy. 

Problem leży w tym, że wrzucanie grafik z elementami niezwiązanymi bezpośrednio z produktem – jak uśmiechnięta kobieta jak juz przy niej jestesmy lol  – jest nieuczciwą praktyką na tle innych ofert, które skupiają się wyłącznie na sprzedawanym przedmiocie. To nie kwestia reklamy, ale przestrzegania zasad równych dla wszystkich. Równi i równiejsi mogą istnieć, ale to właśnie tego typu nadużycia destabilizują rynek i osłabiają zaufanie klientów oraz sprzedawców do platformy.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@thesyla zaczynasz biznes od narzekania, jak ci kobiety nie pasują mogą być stare dziady, pieski, kotki, jeże czy osoby lgbtqż lub inne nie informatyczne

zawsze możesz być bardziej na czasie i nowoczesny

niestety kolor tła typu tęcza, kolor czarny lub przezroczysty nie wchodzi w rachubę musi być biały

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

tylko nie kotki bo jest tu już jeden wszarz, który wszędzie kinol wpycha

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#13 Ambasador#

Piszesz tutaj totalne bzdury.

 - "Cena detaliczna ustalana przez producenta" - to jest jedna totalna bzdura - wystarcza jedno zgłoszenie do UOKiK.

- sprzedajesz istniejący na Allegro towar - więc możesz skorzystać z katalogu produktów i również zamieścić zdjęcia z uśmiechniętą czyjąś twarzą, prezentujące towar. Tak jak inni sprzedawcy. I będziecie mieć równe szanse. 

- kiedyś miałaś/eś pakiet VIP - nie wiem jak to jest teraz. Na pewno zależy to od ilości wystawianych aukcji. Jak masz kilkaset - to potrafią Ci naraz wszystko "uwalić". Jak masz ze 200 tys. - to już jesteś innym kontrahentem. W takim przypadku takiej możliwości nie ma.

oznacz moderatorów