anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje początki z allegro, ustawienie/konfiguracja i kilka pytań.

Damian230996
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich 

 

Całkowicie niedano rozpocząłem swoje pierwsze kroki w tym wszystkim. Widzę że i tak dużo w trakcie wychodzi jednak są pewne dla mnie niezrozumiałe kwestie i nie wiem czy tak to juz jest ustawione czy ja nie umiem tego nigdzie znaleść. Jeżeli temat jest gdzieś podobny oczywiście proszę o skasowanie tego.

 

Podczas zakładania konta zwykłego gdyż nie posiadam statusu firma nigdzie nie zapytano mnie o mój numer konta. Ani podczas wystawiania ofert ani nigdzie. i tutaj mam pierwsze pytanie 

1. Czy gdzies to się ustawia w ustawieniach, czy może jest tak jak zauważyłem jest coś takiego jak allegro finanse. I czy nie jest tak że cała kwota przechodzi na allegro finanse a potem ja sobie wypłacam to na swoje konto i nie trzeba nigdzie numeru konta podawać ?

 

Nie wiem dlaczego od razu wyskoczyło mi allegro lokalnie. Mimo że na zwykłym allegro również widzę osoby bez własnej działalności  a kiedy wchodzę w swoje oferty wyskakuje mi nowa karta z moją ofertą ale w allegro lokalnie. 

2. Dlaczego ? Czy to wynika z różnicy między kontem zwykłym a kontem firmowym ?  Dlaczego jestem przekierowywany na allegro lokalnie 

 

Jak wejdę w oferty i kliknę czyjś nick na niebiesko wychodzą tam różne dane. oceny, adres, jezeli jest firma to nip i regon. i opis w którym ktoś opisuje sobie jak u niego lub u niej wyglądają oferty, zaznaczają tam ze nie posiadają statusu firma itp. Ja tego nigdzie nie mogę znaleść aby ktoś jak kliknie w ofertę i będzie chciał zobaczyc kim jestem żeby jakiś mój opis zobaczył 

3. Jeżeli jest takie ustawienie to jak do tego dojść? Musi jakieś być skoro na zwykłym allegro są ludzie bez firmy. 

 

Podczas wystawiania oferty zauważyłem że nigdzie nie było oczekiwany czas na dostawę. Były tylko zdjęcia. parametry. opis. sposób dostawy. Liczba sztuk. kup teraz albo licytacja itp.  Natomiast nie znalazłem sposobu zapłaty. przelew czy jakiś inny. i tak jak wspomniałem oczekiwany czas dostawy jak to przeważnie pisze. 

4. Czy to znowu wynika z tego że środki przechodzą na allegro finanse a potem sam sobie wypłacam je na konto ? Jezeli nie to jak to dac komus do wyboru różne sposoby płatności ? I co z tym czasem oczekiwania czy jednak to jest gdiześ czy znowu wynika to z konta bez firmy. 

 

Tak jak też wspomniałem znalazłem kilka osób takich prywatnych które nie posiadają statusu firma i nie wyskakiwało mi żadne allegro lokalnie. 

 

Zatem czy muszę gdzieś wejść w ustawieniach na wyżej wymienione pytania czy to tak po prostu ma być? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Pieniądze z Allegro Finanse na własne konto wypłaca się tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

Z konta zwykłego zawsze Allegro kieruje na Allegro Lokalnie, ale klikając link zaznaczony na czerwono, wystawisz na zwykłym Allegro;

AAAA.JPG

Na Allegro Lokalnie jest wiele ograniczeń, nie ma tych wszystkich zakładek i informacji, które są dostępne za zwykłym Allegro. Wystawiaj na zwykłym, wtedy możesz prezentować swoje oferty niemal tak samo, jak robią to firmy. Możesz nawet wystawiać z opcją Smart.

oznacz moderatorów

Damian230996
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję. nie wiem jak ale tego nie zauważyłem. To jak to jest że inni użytkownicy mają wszystko normalnie. Czyżby allegro coś zmieniło ? 

 

Jeżeli kliknę w ten link to coś się zmieni? Gdzieś wyczytałem że jeżeli wystawię po staremu to nie pojawi się to wszędzie. Czy tam mogę ustawić to wszystko ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Gdy klikniesz w ten link, wystawisz ofertę na zwykłym Allegro, gdzie masz dużo większe możliwości, podobnie jak firmy, ale oferta będzie widoczna tylko na zwykłym Allegro.

Gdy nie klikniesz i wystawisz na Allegro Lokalnie, oferta będzie widoczna na Allegro i na Allegro Lokalnie, ale w nieco okrojonej wersji. Kupujący będzie mógł dokonać zakupu tylko przez Allegro Lokalnie.

Poczytaj artykuły Pomocy; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konto

oznacz moderatorów

Damian230996
#9 Pomysłodawca#

Czyli jakie rozwiązanie byłoby lepsze. Zostać na tym lokalnym allegro żeby oferty były i tu i na zwykłym bo w razie czego klient moze zadzwonić zapytać dowiedzieć się więcej jak ma jakieś wątpliwości. Czy jednak wystawiać przez stary formulaż zaznaczony na czerwono ale mieć jakby więcej możliwości więcej opisów itp ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Damian230996 musisz sam się zastanowić, która opcja jest dla Ciebie bardziej korzystna. Allegro od Allegro Lokalnie różni się też np. opłatami. Na Allegro Lokalnie jest opłata transakcyjna, pobierana dopiero po zrealizowaniu płatności online lub w przypadku dostawy za pobraniem lub odbioru osobistego po wypełnieniu formularza dostawy, na Allegro prowizja od sprzedaży zależy od kilku czynników np.  kategorii w jakiej wystawiasz ofertę, za samo wystawienie także jest pobierana opłata, czego na Lokalnie nie ma. 
Zachęcam Cię do skorzystania z Akademii Allegro  to bezpłatna platforma szkoleniowa, na której specjaliści z Allegro i niezależni eksperci dzielą się swoim doświadczeniem. Na pewno znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek! Oczywiście zawsze możesz też liczyć na naszą społeczność tutaj na Gadane! 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów