anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Myślicie,że mam szansę na wygranie sprawy?

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Allegro dopatrzyło się moich transakcji między kontami. Zabrali mi rabat transakcyjny za te operacje 13,000zł.

Naruszyłam regulamin i zgodnie z nim na kilka dni zablokowano mi konto. Ale pobieranie prowizji za transakcje, które się odbyły..?    Skąd w ogóle pomysł by nazywać to rabatem. To zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

@KAMETS  juz gdzieś to wyjaśniał któryś moderator musisz poszukac na forum

Generalnie według allegro nalezy sie prowizja od kazdej usługi niezależnie czy zrealizowanej czy tez nie. Natomiast własnie dlatego nazywa sie to "rabatem transakcyjnym " ze allegro zwraca te prowizje kiedy do transakcji nie doszło np. kupujący nie zapłacił - wtedy allegro "udziela rabatu" i zwraca naliczone prowizje. Tak to wygląda według allegro.

Co do Twego pyania czy możesz wygrac w sądzie. Hmmm nie wiem. Poczytaj dokładnie regulaminy allegro, poczytaj przepisy prawa cywilnego w ostatecznosci zapłac 200-300 zł i pójdz ze swoją sprawą do prawnika aby Ci poradził.

W sumie wchodzac do serwisu klikamy ze akceptujemy regulamin wiec jeśli nie wykazesz że regulamin narusza jakies przepisy prawa może być trudno.

oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Zdefinicji:

Prowizja – forma wynagrodzenia podmiotu z tytułu dokonanej czynności prawnej

Co do prawnika zapewne tak zrobię Dzięki

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KAMETS  ja znalazłem taką definicje slowa "prowizja"

"Prowizja to wynagrodzenie za pośrednictwo w zawieraniu umowy na polecenie lub w imieniu podmiotu zlecającego, którym może być zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna. To także wynagrodzenie danego podmiotu za świadczone przez niego operacje i usługi."

Myśle że wszystko bedzie dotyczyło drobnych niuansów. Jak to w sądzie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Dzięki. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

o widzę allegro szuka pieniędzy

to już kolejny post w podobnej sprawie

regulamin allegro pełny jest takich kruczków i myków

dlatego prawie nic tam nie nazywa się tak jak powinno

był kiedyś zwrot prowizji, który został zastąpiony rabatem transakcyjnym

a powinien być zwrot kosztów nieudanej transakcji

a podobno wg prawa ma być napisany prostym językiem

ale znowu wyjdzie, że czepiam się

oznacz moderatorów