anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczanie prowizji, czyli prawdziwa zgaduj-zgadula ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
wejrzenie
#8 Zapaleniec#

Witam.

Proszę o wyjaśnienie pewnego paradoksu…

Wystawiłem bajkę dla dzieci za 2,5 zł. Podczas wystawiania wyświetliła mi się informacja, że od tej sprzedaży prowizja wynosi 0,5 zł + 1 zł jednostkowej opłaty transakcyjnej. Razem 1,5 zł dla Allegro, a symboliczna złotówka dla mnie. Wiadomość jasna,  zrozumiała i przeze mnie zaakceptowana.

W końcu udaje mi się tę książkę sprzedać. Szaleję z radości 😁 I jest tak do momentu, aż przypadkowo odkrywam, że jednak jestem optymistą-kretynem. Nieprzyjemne uczucie 😡 Nikomu nie polecam.

Okazuje się bowiem, że prowizja od sprzedaży tej książki wynosi nie 0,5 zł, a 1,88 zł. Razem z jednostkową opłatą transakcyjną (1 zł) Allegro obciąża mnie więc łącznymi kosztami w wysokości 2,88 zł (Przypominam, że książka sprzedała się za 2,5 zł)

Przykładowe nr aukcji: 12869556974, 12878918974

--------------------------------------------

Inna historia:

Bajka 5 zł. Prowizja (dla książek 15%) podana podczas wystawiania to 0,75 zł + 1 zł jednostkowej opłaty transakcyjnej (razem 1,75 zł). Wiadomość jasna,  zrozumiała i przeze mnie zaakceptowana. Prowizja rzeczywista naliczona przez Allegro po sprzedaży książki wynosi jednak trzykrotnie więcej, bo 2,25 zł (prowizja 45%) + 1 zł jednostkowej opłaty transakcyjnej (razem 3,25 zł) Zostaje mi  więc z tej transakcji  aż 1,75 zł, czyli około 1/3 ceny książki.

Przykładowe nr aukcji: 12891127315; 12911567653

-------------------------------------------------- @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Takich „kwiatków” jest dużo więcej (i,  rzecz oczywista, wszystkie są na pohybel sprzedawcy), ale na razie wymieniam tylko kilka z nich.  Jeżeli się mylę w swoich spostrzeżeniach, to proszę o wskazanie strony na Allegro, gdzie są podane (w sposób nie budzący wątpliwości) faktyczne prowizje od sprzedaży, a nie te mylące sprzedawcę podczas wystawiania. Chcę w przyszłości uniknąć sytuacji, w których niepotrzebnie marnuję swój czas na wystawianie aukcji, które bogacą tylko Allegro, a ze mnie robią nieuświadomionego durnia. 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
elemino
#11 Animator#

Rzeczywista prowizja jest wyższa bo obejmuje także prowizję od kosztu przesyłki (wysokość taka jak w kategorii w której sprzedajesz). Tej prowizji nie uwzględnia kalkulator przy wystawianiu oferty bo zależy ona od przesyłki jaką wybierze klient.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wejrzenie  rozumiem, że ostateczna wysokość prowizji mogła Cię zaskoczyć, jednak zwróć proszę uwagę, że faktyczne prowizje są podane zarówno w kalkulatorze opłat jak na formularzu wystawiania. Jest tam zawarta informacja, że wysokość prowizji może się różnić, ponieważ wyliczenie nie uwzględnia prowizji od kosztów dostawy. Tak jak napisał @elemino nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaką metodę dostawy wybierze kupujący i czy np. korzysta ze Smart!, więc tego kosztu nie podajemy.

la_nika_0-1672833189516.png

W tym artykule znajdziesz informacje na temat wysokości prowizji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
dariuszszill
#11 Animator#

To możecie dodajcie nową tabelkę tam, która podaje prowizje uwzględniając koszt dostawy?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dariuszszill dziękuję za Twoją sugestię. Sprzedający może ustawić własne koszty dostaw, więc nie jesteśmy w stanie dodawać tabelki z wszystkimi możliwymi kosztami dostawy jakie kupujący mógłby wybrać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@la_nika  Zamiast "nie jesteśmy w stanie" powinno być raczej "nie chce nam się".

Wskazanie w podsumowaniu np. maksymalnej kwoty prowizji jaka może zostać pobrana na podstawie cennika dostawy z danej aukcji nie powinno być aż takim problemem dla waszych speców 🙂

53 lata temu ludzie wylądowali na księżycu ale na allegro "nie jesteśmy w stanie" policzyć i wskazać prowizji jaka może zostać pobrana.

oznacz moderatorów
dariuszszill
#11 Animator#

Tak jak powiedział komis-bell,
Jesteście w stanie to zrobić, wystarczy zrobić dodatkową tabelę i tam obliczyć procentowo ile wyniesie prowizja, macie podaną kwotę dostawy, wiecie ile pobieracie % z dostawy i wychodzi prowizja.

Zawsze może to być minimalna i maksymalna prowizja, za np. najtańszą i najdroższą wysyłkę 🙂

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dariuszszill @komis-bell dziękuję za Wasze uwagi! Przekażę wasze sugestie na temat tego, jak moglibyśmy informować o przewidywanych opłatach w odpowiednie ręce.
Dam znać, gdy dowiem się czegoś w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
wejrzenie
#8 Zapaleniec#

Witam.

Dziękuję moderatorce la_nika i innym Allegrowiczom za szybką odpowiedź i podpowiedzi.  Podjąłem już odpowiednie kroki i usunąłem wszystkie aukcje, do których dopłacam 🙂

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@wejrzenie wystaw na Lokalnie tam nie biorą prowizji od przesyłki ( co tu jest powodem ) oraz nie masz dopłaty 1 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów