anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi markowymi przedmiotami.

jowisz26
#9 Pomysłodawca#

Mam konto zwykłe, sprzedaję moje używane książki, czy to znaczy, że od października nie będę mogła sprzedawać ich na Allegro? Co to znaczy "markowe"? Używane książki są markowe?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

orinoco
#9 Pomysłodawca#

Allegro planuje wykurzyć wszystkich sprzedawców niebędących przedsiębiorcami. Taki mój wniosek, patrząc co się dzieje. I od kilku dobrych lat robi nam pod górkę, ja już przestałem sprzedawać na allegro, dość dawno. Poszukaj zawczasu innych platform.

oznacz moderatorów

jowisz26
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, chyba tak zrobię.

oznacz moderatorów

jowisz26
#9 Pomysłodawca#

Dla mnie to jest w ogóle jakieś nieporozumienie: sprzedaję książkę za 5 zł, kupujący płaci łącznie z wysyłką 16 zł, a ja do ręki - po potrąceniu przez Allegro prowizji i kosztów - dostaję 2,50

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz się wynieś na Allegro Lokalne jak chcesz sprzedawać.

oznacz moderatorów

jowisz26
#9 Pomysłodawca#

Na to wygląda.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nie ma ich na liście, wiec wnioskuje, że nie. Ale, że z allegro nigdy nic nie wiadomo to sama założyłam identyczny tematxD. I ja nawet mam działalność, mam starsze konto prywatne i nowsze firmowe. Na firmowym jest masakra. Smarta nie mam, bo mieszkając w małej miejscowości nawet nie próbuję tego włączać, same kłopoty by były. Do tego na firmowym nie ma czegoś takiego jak "przesyłka elektroniczna email", a to ostatnio spora część mojej sprzedaży. Więc tak sobie nowe oferty wrzucam na firmowe i szczerze pukam się w głowę po co (chyba tylko na wszelki wypadek jakby popsuli prywatne), a stare i te z elektroniczna wysyłką lecą z prywatnego.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@jowisz26  Listę marek chronionych których  przeciętny nie może wystawiać  znadziesz  podobno w Załączniku Nr 1 do Regulaminu Allegro.

Nie przejmuj się stare książki nie są  chronione a gdyby to przecież nie musisz pisać jakiej marki jest książka.

Tutaj nie chodzi o tępienie sprzedawców, chodzi o to że jeżeli sprzedawca ma podróbę to niech się nie powołuje że to markowy Adidas, lub inną znaną firmę tylko niech po prostu napisze "nieznany producent"

oznacz moderatorów

jowisz26
#9 Pomysłodawca#

Dzięki

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

No właśnie Kiwi w moim temacie napisała, że nie da się ich wznowić. Nie wiem czy nie doczytała czy w ogóle koniec sprzedaży na prywatnych kontach.

oznacz moderatorów

jowisz26
#9 Pomysłodawca#

Właśnie odrzucono jedną z moich aukcji - mam skorzystać z Allegro lokalnie, książka "Encyklopedia szaradzisty" Mała stara książeczka z hasłami do krzyżówek...

oznacz moderatorów