anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie moge wydrukowac etykiety do Orlen Paczka

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Dobry wieczór!

Klient dokonał zakupu z opcją Orlen Paczka. Jest numer przesyłki: 

DANE DOSTAWY

ORLEN Paczka (ORLEN Paczka: LB-481977-21-99 481977)

6,70

Tylko nigdzie nie ma możliwości wydruku etykiety. Postąpiłam wcześniej zgodnie z instrukcją Allegro i tym co powiedziano mi w call center  Orlen Paczka. Teraz u nich mówią ze z tym numerem oni w ogóle nie mają takich przesyłek.

Co mam robić na przyszłość bo w tym przypadku żeby nie mieć kłopotów z klientem wyślę mu listem poleconym i będę chciał zwrotu pieniędzy za transport.

Elżbieta

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Franka58
#9 Pomysłodawca#

 "udostępniaj numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Allegro Smart!, za którą kupujący płacą z góry. Pamiętaj jednak, że numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki."

Sprzedaję znaczki gdzie często wartość nich to 1 zł, a ogólna wartość zakupów od jednego klienta nie przekracza kilku zł. Wprowadzenie przesyłek tylko rejestrowanych kompletnie  obniżyłoby  opłacalność sprzedaży. Wprowadzenie numerów przesyłek w zadeklarowanym terminie też jest trudne ponieważ klienci często sami po opłaceniu proszą o zaczekanie z wysyłką. 

Wygląda na to że Allegro chce się pozbyć kolejnej dużej grupy sprzedawców i zamiast ułatwiać im życie to tylko utrudnia. Mam na myśli filatelistykę i numizmatykę. Na AllegroLokalne też się nie daje sprzedawać wiekszych na raz ilości niż kilka. Rozmawiałam tez z kilkoma firmami z tej branży i one powoli planują migrację.

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

A swoją drogą moja prośba do moderatorów- proszę nie traktować co niektórych jak  **piiip**ów i nie udzielać nie sprawdzonych "rad" i "pouczeń". Ja mimo że ma te konto 5 lat zaczęłam sprzedawać na Allegro w 2000 r. a na  innym portalu 2 lata wcześniej.  Sprzedaje tam zreszta do dziś. Nie zdarzyło mi się tam nigdy żeby ktoś z pracowników doradził mi coś co okazało sie nieprawdą. Tam jest odpowiedzialność za "słowo". Tutaj widzę że odpowiedzialności jak zawsze nie ma żadnej a winni to są zawsze użytkownicy. Tak było w 2000 r, i jest przez cały czas.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Franka58  bardzo Cię przepraszam za wprowadzenie w błąd i dziękuję, że zwróciłaś na to uwagę. Przyznaję, że pogubiłam się w temacie i przykro mi, że kosztowało Cię to nerwy. 
Otrzymałam potwierdzenie, że umowy z ORLEN paczka dotyczą tylko konto firmowych i tylko metody dostawy Allegro ORLEN paczka. A metody dostawy są dwie: Allegro ORLEN paczka (dla kont firmowych i tu wymagana jest umowa) oraz ORLEN paczka.  Przesyłkę ORLEN paczka można nadać korzystając z brokerów np. furgonetki, jednak aby oferty były oznaczone jako Smart! koszt przesyłki dla tej metody dla kupującego na Allegro to maksymalnie 6,70 zł.     

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów