anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie wybrano płatność za pobraniem podczas wysyłki

TUMAM
#7 Wielbiciel#

Cześć wszystkim, 

Od niedawna prowadzę swoją działalność i nigdy nie miałam takich przypadków, być może ktoś z Was zna i podpowie mi o dalniejszych krokach...

 

Sytuacja jest taka: kupujący zamówił towar i wybrał płatność za pobraniem. Moje partnerzy z Hiszpanii, przez pomyłkę, wysłali towar kurierem GLS i nie wybrali opcji "przesyłka pobraniowa". Niestety firma kurierska odrzuciła naszą próśbę o zmianie opcji przesyłki, jak również o zmianie adresu dostawy (prosiłam wysłać chociaż do mojej siedziby).

Kontaktowałam się klientem, wyjaśniłam sytuację... Klient się zgodził po odebraniu przesyłki wpłacić środki na moje konto firmowe.
Ale jasne, że się martwię, bo mogę poprostu nie otrzymać swoją kase...

 

Może ktoś z Was zna czy Allegro może z tym pomóc, w przypadku, gdy kupujący nie wpłaci środki?

 

Pozdrawiam

Alesia

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Masz rację że się martwisz.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 mylisz się

jeżeli odbiorca w dowolnym momencie potwierdził pisemnie -mailowo taką sytuację

i obiecał zwrot wpłaty - to każdy sąd go tego zmusi jeżeli tego nie zrobi jak obiecał

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@RED Gdzie się mylę? Napisałem że ma rację że się martwi i gdzie się mylę?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 bo jak potwierdził roszczenie to znaczy uznał dług

więc każdy sąd klepnie nakaz zapłaty więc nie ma się o co martwić

kiedyś na tym forum podawałem z jakich przepisów korzysta się w takich sprawach

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@RED  Oczywiście , przecież nie napisałem że nie ma iść do sądu.Każdy ma takie prawo, pytanie tylko czy warto dla ...właśnie nie wiem ilu. Zapytam tak tylko (prywatnie0, łatwo ci się chodzi po sądach?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 sądy są wolne i niewydolne - mieliśmy takie sprawy ale machneliśmy ręka bo szkoda na to czasu

za małe kwoty bo się w to bawić - można próbować z policją to też może pozasądowo

zmusić człowieka do zwrotu należności

zdarzało sie także w drugą stronę - zamawialiśmy towar za pobraniem - a potem dzwoniliśmy i sie pytaliśmy jak to pobranie zrealizowac bo kurier rzucił paczkę i sobie poszedł

często też mamy od firm podwójne wpłaty - płacą payu a potem zwykłym przelewem gdy dostana faktury

nie szukamy zysku w nieszczęściu innych - zawsze zwracamy pieniądze

 

oznacz moderatorów

TUMAM
#7 Wielbiciel#

Kontaktowałam się telefonicznie, ale wysłano maila z treścią: „W nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej, wysyłam dane do przelewu...” coś w tym stylu

więc mam nadzieje, że klient zapłaci, No i faktycznie, zrezygnuje z paczek pobraniowych, jak ktoś wspominał poniżej 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@xyz96  Ale dowcipne innocent

Myślisz że  gdy napisze do  Allegro  to  zaraz dostanie  zwrot  kasy?  Pewnie  z Programu Ochrony  Sprzedających  ..he..he

 

oznacz moderatorów

TUMAM
#7 Wielbiciel#

Kontaktowałam się z Allegro, dostałam odpowiedź, jak kupujący nie wpłaci środki po odebraniu paczki, to oni tym się zajmią 

Dzisiaj dostałąm swoją kasę, na szczęście 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Halo! @pinsplash ! Ktoś tu oferuje przesyłki za pobraniem! Wklej swój tekst o pobraniówkach. Szybko, zanim ktoś Cie wyprzedzi!

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów