anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie zdążyłem usunąć oferty sprzedaży.

MAMY ROZWIĄZANIE!
gator303
#8 Zapaleniec#

Witam.

Sprzedawałem przedmiot na Allegro oraz wystawiłem go także na lokalnej stronie z ogłoszeniami w moim mieście. Byłem wczoraj na imprezie, a dziś rano zadzwonił do mnie Pan z lokalnego ogłoszenia i zakupił przedmiot. Niestety nie zauważyłem, że przedmiot został kupiony także na Allegro. Klient z Allegro wybrał dostawę za pobraniem więc nie będzie problemu ze zwrotem pieniędzy bo nie dostałem ich od niego. Chciałbym dowiedzieć się jak powinienem teraz rozwiązać zaistniałą sytuację oraz uzyskać zwrot pieniędzy za zapłaconą prowizję od sprzedaży. Bardzo proszę o pomoc. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

@gator303 Teraz masz obowiązek wysłać towar osobie z Allegro, została zawarta prawnie wiążąca umowa. Allegro to nie zabawa i nie wytłumaczysz tego żadną imprezą. Nie wyślesz, kupujący może się domagać wysyłki nawet sądownie. Prowizji raczej nie odzyskasz, bo kupujący nie odstąpił od umowy, a brak realizacji nastąpił z Twojej winy.

oznacz moderatorów
gator303
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź. Nie zrobiłem tego z premedytacją. Jest to po prostu moje niedopatrzenie. Teraz nie jestem w stanie wysłać kupującemu kupionego przez niego przedmiotu, ponieważ fizycznie już go nie posiadam.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@gator303 to kara za to, że chodzisz na imprezy w czasie pandemii 😁

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jak się bawić to się bawić, żyje się tylko raz.🤣

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 swoje życie możesz zakończyć jak i kiedy chcesz 😁 ale postaraj się nie zabierać ze sobą innych 😏

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ja przestrzegam i dbam.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 to miło z twojej strony 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@gator303 Spróbuj, nikłą szansę masz. Poproś o zwrot naliczonej opłaty przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Powinieneś jednak postarać się o jakiś dowód na rezygnację kupującego i go dołączyć do prośby, bez tego będzie ciężko. Dogadaj się z nim, niech Ci przyśle mailem odstąpienie od umowy.

oznacz moderatorów
gator303
#8 Zapaleniec#

Dzięki za zaangażowanie. Trochę źle mnie zrozumiałeś. Nie jestem jakiś roszczeniowy. Jeśli uda się uzyskać zwrot to fajnie, jeśli nie to będę miał nauczkę na przyszłość żeby bardziej uważać.
Najbardziej zależy mi żeby po prostu dogadać się z kupującym. Niestety on straszy mnie od razu sądem co nie dość, że mocno ogranicza naszą możliwość porozumienia się to dodatkowo stresuję się odkąd przeczytałem jego wiadomość i czuję się jak jakaś ofiara szantażu. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@gator303 Straszy bo zawarł umowę z tobą, sądzisz jak pójdzie do sądu, to wygra? Musisz uważać na takie rzeczy, ludzie są różni, jedni zrozumieją, inni straszą zaraz sądem.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@gator303 Wszyscy tak straszą, sprzedawcy i kupujący 🙂

Moim zdaniem do sądu nie pójdzie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

😛😛

oznacz moderatorów
gator303
#8 Zapaleniec#

Dzięki Panowie. Trochę mnie uspokoiliście. Będę starał się załatwić sprawę polubownie. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Zaraz, zaraz....

Niedawno, ktoś bardzo aktywny na AG napisał mi, że ''przy zawieraniu transakcji na Allegro tylko może dojść do zawarcia umowy kupna-sprzedaży" i ja tego nie rozróżniam. Teraz jednak okazuje się, że transakcja Allegro=prawnie wiążąca umowa. No cóż.... widać że stanowiska i wypowiedzi zależą od różnych warunków (fazy księżyca, pływów morskich, temperatury, ciśnienia itp.)

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

o zwrocie prowizji zapomnij a z kupujacym trzeba sie dogadać, mnie sie najczęściej udawałoi

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET Jak uzyska potwierdzenie o rezygnacji od kupującego, może ubiegać się o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
gator303
#8 Zapaleniec#

Dzięki wszystkim za zaangażowanie. Udało mi się dogadać z kupującym a w dodatku odzyskałem także prowizje od (niezaistniałej) sprzedaży. Pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów