anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NIEJASNE NALICZANIE PROWIZJI

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Sprzedałam karty telefoniczne za namową innego użytkownika Allegro sprawdziłam naliczaną prowizję i niespodzianka. W Regulaminie załącznik 4 napisano, że prowizja w tym dziale wynosi 9% co się w ogóle nie zgadza. Za dwie karty sprzedane po 2 zł naliczone całkiem inne prowizje od jednej naliczono 38 gr a od drugiej 48 gr. Co się matematycznie nie zgadza z tymi wspomnianymi 9%. Podobno też naliczają jakąś niejasną prowizję od przesyłek o której w Regulaminie nie ma mowy. Nie bardzo wiem dlaczego od tych samych kart kończących się w wczoraj naliczono inne prowizje? Czy Ja czegoś nie doczytałam? Czy faktycznie jest tu jakieś ukryte oszukiwanie?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Knowhere
#21 Demiurg#

@rzesiorka Pewnie nie zauważyłaś informacji o tym, że minimalna prowizja na allegro wynosi 0,25 zł. Dodatkowo naliczana jest prowizja od kosztów wysyłki - o której wspominasz - w wysokości takiej, jak obowiązująca w danej kategorii stawka prowizji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Proszę to przeczytać jeszcze raz = za to samo w tej samej cenie i dziale, tego samego dnia naliczono różne prowizje.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@rzesiorka Ależ czytałem. Niemniej jednak miło by było, gdybyś podała nr-y ofert oraz informację nt. tego jaki był kosz wysyłek wybrany przez kupujących w tych ofertach.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Proszę bardzo tylko dwa przykłady i karty nie zostały zapłacone więc wysyłki nie było jak napisano to jest tylko prowizja od sprzedaży. Więc kto tu kogo robi w konia?

02.02.2021
09:40
Prowizja od sprzedaży -0,48 zł.

 

 
01.02.2021
20:29
Prowizja od sprzedaży -0,38 zł

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Koszt prowizji jest naliczany od kosztów wysyłki.

Knowhere już Ci to napisał.

Być może kupujący wybrali różne sposoby (koszty) wysyłki - nic o tym nie piszesz.

Info o prowizji jest w regulaminie. Uwierz mi i innym.

Inna sprawa - konia z rzędem temu, kto przeczytał w całości regulamin Allegro i ciągłe jego zmiany i aktualizacje. Dla "normalnego zjadacza chleba" - to niemożliwe.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

rzesiorka
#8 Zapaleniec#

Przykład kolejny obie sprzedane po 5 zł a prowizje różne !! Koszt wysyłki ten sam !! Więc?

31.01.2021
20:05
Prowizja od sprzedaży -0,45 zł

 

31.01.2021
20:03
Prowizja od sprzedaży -0,50 zł

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@rzesiorka "Przykład kolejny obie sprzedane po 5 zł a prowizje różne !! Koszt wysyłki ten sam !! Więc?" - więc jedna sprzedana za 5 zł, a druga za 5,50 zł.

5,00 x 9% = 0,45 zł
5,50 x 9% = 0,495 zł (allegro zaokrągla w górę, czyli 0,50 zł)

Wszystko się zgadza. Jakieś problemy z matmą?

PS Do tego będziesz miała doliczone jeszcze 9% od 6,50 zł (koszt wysyłki).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów