anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nieodebrana paczka, a zwrot kosztów

gawcar2022
#7 Wielbiciel#

Klient zrobił zakupy bez Smart. Zapłacił za przesyłkę i towar. Nie odebrał paczki z paczkomatu i paczka wróciła. Czy jeśli klient oczekuje zwrotu środków to zwracamy za sam towar?  Koszt wysyłki będzie przecież przeze mnie poniesiony.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
masz stanowisko allegro i co ? sprawa w sądzie

Ale to ewentualnie konsument urażony brakiem zwrotu całej kwoty mógłby zakładać sprawę w sądzie.
W przypadku należycie uzasadnionych (i udokumentowanych) poniesionych wydatków przez sprzedawcę związanych bezpośrednio z zamówieniem w którym konsument dopuścił się pozostania w zwłoce (np. nie odebrał przesyłki) i potrącenia tych kwot z należnego konsumentowi zwrotu - w mojej opinii Allegro nie zaryzykuje konfrontacji ze świadomym swoich praw i obowiązków przedsiębiorcą.

Podobnie jest z odrzuconymi reklamacjami - jeżeli sprzedawca należycie uzasadni swoją decyzję i nie uchybi żadnym obowiązkom wynikającym z Regulaminu Allegro (w tym np. nie spóźni się z odpowiedziami) to ze strony Allegro włos mu z głowy nie spadnie (Allegro stara się dbać o swoje interesy lepiej niż o konsumenckie).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam ale ja jeszcze raz napiszę ,, niech bulą ........ ,,, Wiesz jak działa panel jakości sprzedaży i co się dzieje jak sprzedawca ma otwieraną dyskusję , dostaje negatywa , czy dochodzi do zwrotu z POK , jakość leci , a z nią pozycjinowanie i dalej sprzedaż . I jeszcze raz napiszę ,, niech bulą ,, , a ja się stresować nie będę . Nie pasuje to dawaj ... masz .. oddaję Ci kasę ... pozdr/

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
Wiesz jak działa panel jakości sprzedaży i co się dzieje jak sprzedawca ma otwieraną dyskusję , dostaje negatywa , czy dochodzi do zwrotu z POK

Tu zasłonię się brakiem odpowiedniej wiedzy, a przede wszystkim doświadczenia (którego z pewnością nie brakuje Tobie).


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam przedsiębiorca musi wybrać to mniejsze zło.... tak , doliczanie do ceny towaru kosztów wygenerowanych przez niefrasobliwych klientów i przenoszenie ich na innych kupujących nie jest dobrym działaniem , ale sprzedawca przede wszystkim musi zadbać o swoje przychody , pokryć koszty i oczywiście coś z tego jeszcze mieć dla siebie natomiast nie zadbany panel jakości potrafi w znacznym stopniu pokrzyżować misternie przemyślany i wypracowany biznesplan . Allegro z premedytacją wprowadziło ten panel tylko w jednym celu ... w celu obniżenia kosztów POK .

oznacz moderatorów