anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana przesyłka plus smart

jax1987
#10 Popularyzator#

Obserwuję od jakiegoś czasu przypadki zakupu 2 opakowań produktu wtedy działa smart wysyłam 2 po czym jeden wraca nieodebrany z paczkomatu.  Trzeba robić zwrot i marnować czas. A strach coś napisać bo skończy się negatywem. Jak sobie radzić z tym procederem?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

a_brod
#12 Orędownik#

@jax1987 Znam to z autopsji. Może nie jest to jakaś duża skala, ale mocno mnie to ... denerwuje.

Niestety musze zrobić zwrot. Najgrosze jest to jak pacan jeden z drugim nie dołączą paragonu  (bo nie muszą) i lub nie opiszą od kogo jest ta przesyłka. Najpierw trzeba zrobić dochodzenie, odnaleźć na rolce kopie paragonu, zrobić korektę do księgowej , oddać pieniądze i wystąpić o zwrot.

Endrju
oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Ale Allegro Płaci za tą przesyłkę 8,99. A jak do Smarta trzeba dołożyć to cyk większa prowizja. Na tym świecie nic nie ma za darmo.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wysyłasz dwie osobne paczki, bo tak zrozumiałem, skoro jedna jest nieodebrana z paczkomatu ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Klient płaci za dwie bo wtedy zakupy powyżej 40 zł. Wysyłam 2 zgodnie z umowa po czym jedna wraca nieodebrana i robię zwrot.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ale zakup nie wejdzie do jednej paczki, czy po prostu chcesz być tak fair, że puszczasz dwie przesyłki osobno ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Moje paczki wszystkie gabaryt c  czyli każda sztuka to jedna paczka .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

rozumiem, czyli nie idzie spakować razem. Ja mam tak ustawiony cennik, że niekiedy wyskakują 2 razy koszty wysyłki, bo klient np. zrobi większe zakupy i policzy mu podwójny koszt, ale w takiej sytuacji, oczywiście jeśli zakupy technicznie są możliwe do spakowania do jednej przesyłki, bo czasami się faktycznie nie da, to je do jednej pakuję. Oczywiście koszty na fv klient ma takie jak zapłacił, ale ja mam mniej roboty po wysyłam jedną paczkę zamiast dwóch. Z drugiej strony jak mam klientów, co kupują dwa razy osobno, to łącze im to do jednej przesyłki, żeby mieli mniejsze koszty. Tylko, że pocztą, czy kurierem jest łatwiej, a do paczkomatu czasami się nie zmieści.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Podaje przykład jeśli ma Pan smatra  Proszę wejść na ofertę 7051475602. Umieścić 4 sztuki produktu w koszyku a za 4 przesyłki pokryje Smart czyli 4x8,99.

oznacz moderatorów