anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawidłowe uzytkowanie a rękojmia.

MiMoutlet
#7 Wielbiciel#

Dostałem żądanie naprawy z tytułu rękojmi, produkt który otrzymałem od kupującego był użytkowany w sposób nieprawidłowy. Do mopa parowego został wlany jakiś płyń i mop przestał działać, gdzie wolno tam wlewać tylko zwykła wodę.  Czy mogę z tego powodu i w jaki sposób , odrzucić żądanie naprawy z tytułu rękojmi? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@MiMoutlet oczywiście, odrzuć reklamację uzasadniając że było użytkowane nie zgodnie z instrukcją i opisz czemu, poproś o kasę na odesłanie lub etykietę zwrotną 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Jeśli w instrukcji użytkowania lub opisie oferty była informacja, że tylko woda może być użyta w mopie to moim zdaniem możesz odrzucić takie roszczenie ponieważ kupujący sam przyczynił się do powstania uszkodzenia poprzez użytkowanie produktu niezgodnie z instrukcją, w sposób niewłaściwy.
Jeśli nie było takiej informacji to też nie stawia cię na pozycji przegranej bo trzeba mieć trochę oleju w głowie i np. nie zalewać takiego mopa białą farbą (jeśli chciałoby się ściany pomalować) albo zupą pomidorową (jeśli jest się aktywistką klimatyczną i udaje się do muzeum). 

oznacz moderatorów