anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuprawniona opłata Allegro UPS

vdsconstruct
#7 Wielbiciel#

Witam,  moją wątpliwość budzi sama zasadność pobrania opłaty.

Zgodnie z regulaminem usługi Allegro UPS paczki powyżej 20 kg lub wg przeliczenia wymiarów są rozliczane osobno:

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-ups-informacje-dla-sprzedajacych-GRg8VxVddf7


Allegro Kurier UPS (paczka do 20 kg, wagi rzeczywistej lub wymiarowej, najdłuższy bok max 100cm, drugi najdłuższy bok max 76cm, suma długości oraz obwodu (tj. 2x wysokość + 2x szerokość) max 300cm )

 


Moja paczka ważyła około 8 kg i wymiary 94 x 46 x 21cm więc mieściła się w ramach usługi w cenie standardowej.

Dostałem opłata dodatkową :

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dopłata do usługi Allegro Kurier UPS do paczki o wadze powyżej 10 do 20 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)

KOD: UPS_N26_DOPLATA_10_20

 

 

W regulaminie usług dodatkowych nie ma takiej opłaty wymienionej:

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

 

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Dużo jest skarg na UPS , powinieneś złożyć reklamacje.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vdsconstruct, dokonywaliśmy zmian w cennikach, a opłaty naliczyliśmy przed zmianami, stąd brak UPS_N26_DOPLATA_10_20 w regulaminie obecnie. O zmianach informowaliśmy tutaj. Opłata, o której mówisz została naliczona przed zmianami z 1 marca.

Skontaktowaliśmy się z przewoźnikiem w Twojej sprawie. Gdy dowiem się czegoś więcej, dam tutaj znać. Tymczasem - proszę Cię o cierpliwość. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

vdsconstruct
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedź. Wygląda na to że być może opłata jest zasadna. Będę czekał na odpowiedź od operatora UPS.

 

Przy okazji proszę o przyglądniecie się sposobom wyliczenia nadmiarowej paczki:

1. Allegro Kurier UPS (paczka do 20 kg, wagi rzeczywistej lub wymiarowej, najdłuższy bok max 100cm, drugi najdłuższy bok max 76cm, suma długości oraz obwodu (tj. 2xwysokość + 2xszerokość)max 300cm

2. Allegro Odbiór w Punkcie UPS (paczka do 20 kg, wagi rzeczywistej, max długość boku 97 cm,
suma długości wszystkich boków max 300cm)

 

Dla pierwszego wariantu mamy (L=długość, H=wysokość, S=szerokość) wzór: L+2xH + 2xS

Dla wariantu nr 2 mamy: logicznie L+H+S,

chodź dla mnie matematycznie suma długości wszystkich boków to oznacza 4xL + 4xS + 4xH.

Opisy są trochę nieprecyzyjne i może warto by jest uściślić.



oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vdsconstruct, dziękuję Ci za tę uwagę. Sugestię przekazałam w odpowiednie ręce. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vdsconstruct, po konsultacji z przewoźnikiem otrzymałam informację, że powinieneś złożyć reklamację (będziesz potrzebował do tego pełnomocnictwa, które znajdziesz w zakładce Ustawienia dostawy na dole strony). 


Jeśli wolisz, możemy złożyć reklamację w Twoim imieniu. Wymagałoby to jednak zalogowania się na swoje konto i skontaktowania się z nami przez formularz kontaktowy. Do korespondencji możesz dodać numer 21507735 - powinno to przyspieszyć weryfikację tej sprawy. W wiadomości dodaj numer zamówienia, listu przewozowego, kwotę roszczeń oraz opis paczki z wymiarami i wagą.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów