anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niewidoczne opcje odbioru osobistego przy zakupie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Armedion
#7 Wielbiciel#

Hej,

Mam mały problem, do wszystkich swoich aukcji dodałem opcję odbioru osobistego w punkcie, dodatkowo dodałem punkt odbioru w zakładce punkty odbioru 

Po wejściu na jakąkolwiek ofertę oprócz paczkomatów i kuriera wyświetla mi się opcja odbioru osobistego ale po dodaniu przedmiotu do koszyka lub kliknięcia kup teraz opcja jest zwyczajnie niedostępna. Sprawdzałem to ze swojego prywatnego konta i z konta siostry.

Proszę o informację co robić w tej sytuacji.

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
ares_
#14 Krzewiciel#

@Armedion  W cenniku dostaw masz zaznaczony Odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy? I Opłata z góry lub Opłata przy odbiorze?

oznacz moderatorów
Armedion
#7 Wielbiciel#

Tak, w każdej opcji mam coś podobnego do tego wzorca. Nie da się zmienić ilości przy odbiorze osobistym Przechwytywanie.PNG

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Już wiele osób pisało o tym problemie. Ja także w wielu ofertach innych sprzedawców widzę odbiór osobisty, ale przy próbie zakupu nie można odbioru osobistego wybrać. Myślę, że jest to związane z niedawno wprowadzoną prowizją od kosztu wysyłki. Allegro od tego czasu nie lubi odbiorów osobistych 🙂

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@xyz96 niby zaglądam codziennie na Gadane a jakoś przegapiłem te tematy. Dzięki za informację.

Ostatnio dzwonił do mnie klient i skarżył się, że nie może wybrać odbioru osobistego ale uznałem, że robi coś nie tak. Może to jednak nie była jego wina.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ares_  Faktycznie, u Ciebie niby jest odbiór osobisty, ale ja też nie mogę go wybrać. Zapytaj o to Allegro na czacie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4a6df9f8-0556-4b18-8930-68906a58c18e i napisz, jak Ci to wyjaśnili. 🙂

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Armedion Rozumiem, że punkty odbioru dodałeś już po ustawieniu opcji dostawy. Przejdź teraz przez edycję cennika (nie wprowadzając zmian) i zaakceptuj. Następnie sprawdź czy w ofertach nic się nie zmieni.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Armedion
#7 Wielbiciel#

Robiłem to za 1 razem jak dostałem informację o tym, że odbiór osobisty nie działa. Teraz ponownie zatwierdziłem ustawienia dostaw i nadal bez zmian. Nie mam możliwości wyboru odbioru osobistego w punkcie sprzedającego.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Armedion Podaj mi numer przykładowej oferty, której dotyczy ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Armedion
#7 Wielbiciel#

W zasadzie każdej ale przy tej ofercie zauważyłem problem 9705559257

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Armedion Po wrzuceniu do koszyka i przejściu do płatności, pod "odbiorem w punkcie" należy kliknąć w "zobacz wszystkie na mapie", u góry po prawej w "pokaż punkty" wybrać "odbiór osobisty", oddalić mapę (najlepiej tak, żeby było widać cały kraj) i dopiero wtedy wybrać punkt odbioru osobistego.
Utrudnione jak cholera, chyba wiadomo po co.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Armedion Wybór odbioru osobistego przebiega zgodnie z instrukcją, którą zamieścił @Knowhere 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Knowhere Nie do końca to jest celowe i jest to utrudnienie. Są firmy, które mają w całym kraju np. 100 punktów odbioru. Właśnie po to ta mapa aby każdy klient z polski mógł wybrać punkt odbioru najbliższy jego miejscu zamieszkania. Przy jednym punkcie w polsce to faktycznie bez sensu ale to uniwersalny punkt programu ( ta mapka) i jest to takie same dla kogoś kto mas 1 punkt jak i całą sieć w kraju. Jak ktoś ma jeden punkt to faktycznie wystarczył by sam adres i klik. Jednak dla 100 punktów mapka jest bardziej czytelna i też obrazowo przedstawia gdzie najbliższe punkty są dla kupującego. Ma to swoje plusy i minusy. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Z_Kwitalski Skoro allegro jest w stanie podsunąć paczkomaty najbliższe adresowi miejsca zamieszkania ustawionego na koncie, to dlaczego nie jest w stanie zrobić tego samego z punktami odbioru osobistego i dorzucić ich do listy bez włażenia w mapkę (która w przypadku jednego punktu nawet nie centruje się na nim, a na adresie odbiorcy) i kombinowania? Bo jak widać jest to mocno nieintuicyjnie i coraz ktoś wraca tu z tym samym problemem.
Może i nie jest celowe, co nie zmienia faktu, że od odbioru osobistego nie można pobrać dodatkowej prowizji (jak od wysyłki)😏

PS Kto ma po 100 punktów odbioru w Polsce? Nawet tak duże sklepy jak morele czy komputronik mają raptem po kilka, góra kilkanaście. No chyba że masz na myśli jakieś elektromarkety nie dla idi0tów, to wtedy może tak być.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Knowhere Godny rozmówco 🙂  Być może i są takie firmy jak sam podałeś. Być może są takie co mają i 200 punktów. Nie wiemy tego. W sumie to wiemy. Znam producenta, który rozwozi towar po kraju. Nie wiem na jakiej zasadzie rozlicza się ze swoimi odbiorcami ale sam sprzedaje na allegro i oferuje prawie 60 punktów odbioru - właśnie tam gdzie dostarcza swój towar. Nie chodzi o to. Chodzi o zasadę. Twoje pytanie powinno być skierowane do allegro. Rozumiem, że to wypowiedź na mój post wobec Twojego ale pewnie to tak marginalny problem , że allegro nie chce tego rozwiązać podobnie jak zakup rzeczy za 39 zł + drugiej za 1,99 a następnie zwrot tej za 1,99 zł by załapać się na smart. Problem jest mały więc nic się z tego nie robi. U nas to duży problem i u innych też. Jasne, że w skali milionów transakcji miesięcznie to żaden problem ale spójrzmy na to lokalnie a nie globalnie. Zanieczyszczenie Wisły awarią oczyszczalni to OGROMNY problem lokalny z punktu widzenia mieszkańców pobliskich. Co jednak to obchodzi kogoś z globalnego punktu widzenia - mieszkańca Szwajcarii .... To tylko taka pewna analogia. Sztuczne zakupy by wyłudzić SMART są na potęgę ale w skali miliona czy dwóch transakcji ogólnych gdzie 500 jest na wyłudzenie  - nie robi to wrażenia na systemie. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Z_Kwitalski

"podobnie jak zakup rzeczy za 39 zł + drugiej za 1,99 a następnie zwrot tej za 1,99 zł by załapać się na smart." - szybciej na odwrót😁

"Zanieczyszczenie Wisły awarią oczyszczalni to OGROMNY problem lokalny z punktu widzenia mieszkańców pobliskich. Co jednak to obchodzi kogoś z globalnego punktu widzenia - mieszkańca Szwajcarii" - mieszkam raptem województwo obok i też mnie to nie obchodzi😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Knowhere U nas jest na odwrót właśnie. Ktoś kupuje coś za 39 zł. Brakuje Smarta i dokupuje coś innego by tylko przekroczyć a potem oddaje. Pewnie specyfika towarów. Nie ma na to reguły choć raz mieliśmy coś takiego, że zakup za niecałe 5 zł a następnie kupno czegoś drogiego i jego zwrot. Tak też się zdarza choć u nas jest odwrotnie. Tanie rzeczy traktowane są jako "uzupełniacz smarta" 

Do do drugiej części - Odosobniony przypadek , może nie jesteś wędkarzem 🙂 🙂 🙂 🙂 Nie czepiajmy się drobnostek i pojęcia "bliskości" bo to pojęcie względne. Globalnie i lokalnie również 🙂 Nie ma granicy. Chodziło mi po prostu o zobrazowanie tego bo allegro tłumaczy wyłudzenia smart jako problem bardzo niskiej wagi. Odosobniony dlatego nic się z tym nie robi. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Z_Kwitalski Fakt, nie jestem wędkarzem😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Knowhere Ja również. Bardzo jednak dziękuje za udzielanie się w moich wypowiedziach i zwrócenie raz ewidentnej uwagi na kwestię autoresponderów. Trzymasz klasę godny rozmówco i jesteś drobiazgowy.  Szacun. Gdzieś tam się wypowiadamy ale jak widać i czasami jest nam po drodze i w tym samym wątku. Do następnego posta 🙂 🙂 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Z_Kwitalski Nie ma za co, dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów