anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

niewykorzystane numery przesyłek inpost

Fixer-Zbrojenia
#7 Wielbiciel#

Jakimś cudem, co któreś zamówienie generuje mi się wiecej numerów przesyłek niż powinno. Jak nadaję przesyłkę to wszystko wygląda ok, natomiast po wejściu w szczegóły nagle okazuje się że są np o dwie więcej.

Zgłaszałem na pomoc techniczną, ale narazie brak konkretów i rozwiązania. Problem polega na tym, że póżniej dostaję fakturę z inpostu i oczywiście płacę za te przesyłki. 

Inpost odbija piłeczkę i uważa że etykiety są w ramach allegro smart i nie mam prawa do zwrotu środków? 

Co jeszcze mogę zrobić ? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Halfrunt
#18 Luminarz#

InPost nalicza oplaty tylko za przesyłki nadane, a nie listy wygenerowane, przynajmniej dotychczas u mnie tak było. Sprawdziłeś w załączniku do faktury czy żeczywiscie masz naliczone opłaty za te przesyłki ? 

oznacz moderatorów

Fixer-Zbrojenia
#7 Wielbiciel#

tak. mam naliczoną opłatę 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli masz naliczone opłaty za przesyłki które nie zostały wysłane to musisz wystąpić o ich zwrot, albo do InPost albo Allegro, zależy kto opłatę pobrał. Tak mi się wydaję. Wyeliminuj też błędy po stronie generowania niepotrzebntch etykiet, sprawdź ustawienia cenników dostaw i deklarowane ilości w paczce oraz ustawienia programów zewnętrznych jeśli z takowych korzystasz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że możesz pisać o zwrot opłaty za niewykorzystane etykiety, tutaj do Allegro.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Fixer-Zbrojenia musisz generować kilka razy list do jednego zamówienia..

oznacz moderatorów

Fixer-Zbrojenia
#7 Wielbiciel#

Mam u siebie takie sytuacje. 

1. przypadek - zamówienie składa się z trzech paczek - paczkomaty inpost w ramach smart - są wygenerowane trzy etykiety - opłatę za przesyłki pobrało allegro. Na fakturze inpost oczywiście figurują te trzy przesyłki z kwotą 0,00 zł - czyli chyba tak powinno być. 

2. przypadek - zamówienie składa się z dwóch paczek - paczkomaty inpost w ramach smart - wygenerowały się trzy etykiety (trzecia niepotrzebna została anulowana ). Allegro pobrało opłatę za pierwszą przesyłkę. Na fakturze inpost jest opłata za drugą na kwotę 8.90. - dlaczego w tym przypadku allegro nie pobrało opłaty. Byłaby ona pewnie niższa ? 

Kompletnie nie kumam tych zasad, że raz tak a raz siak 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Fixer-Zbrojenia allegro pobiera opłaty za taką ilość przesyłek jaka jest przydzielona do transakcji , reszta leży po Twojej stronie 

oznacz moderatorów

Fixer-Zbrojenia
#7 Wielbiciel#

i w obu przypadkach jest to ilość przydzielona do zamówienia. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Fixer-Zbrojenia na fakturze masz opłatę za 3 anulowaną 

oznacz moderatorów

Fixer-Zbrojenia
#7 Wielbiciel#

rozumiem że gdyby tak było to na fakturze miałbym 2 przesyłki w ramach allegro smart za 0,00 zł a za trzecią byłaby opłata. Jednak jest tak, że na fakturze jest jedna przesyłka za 0,00 zł a druga za 8.9zł. Allegro pobrało tylko za jedną. (to powinno pobrać za dwie, a trzecią naliczyłby inpost) Na fakturze nie mam przesyłki o tym numerze która została anulowana. 

Inpost się wypina i nie chce zwrócić środków. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pewnie namieszałeś z etykietami 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mhm czyli co możliwe że wygenerowano 3 etykiety. Dwie są darmowe a trzecia płatna. Nastepnie anulowano etykietę darmową a wysłano z płatną i stad opłata inpost

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Fixer-Zbrojenia anulowaną ... wszystko sobie tak anulujesz - umowę kredytu też? 
https://inpost.pl/formularz-kontaktowy (z listy należy wybrać zwrot środków za niewykorzystaną etykietę) ... 

oznacz moderatorów