anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowa wpłata dzień po złożeniu zamówienia. Jaki czas na wysłanie paczki ?

PELOPTICAR
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam taki problem...
 Klient zamówił przedmiot dnia 26.02.24 w poniedziałek o godzinie 10:30 z 1 dniowym
czasem wysyłki . 
Wówczas dnia (26.02) status płatności tego zamówienia był
"w realizacji" i wpłata nie wpłynęła tego dnia .   Środki wpłynęły dopiero następnego dnia 
27.02 wtorek o godzinie 08:14 - otrzymałem o tej godzinie również wiadomość od allegro NOWA WPŁATA od kupującego , jak również widoczna jest ta sama data w zakładce Środki i historia operacji.  Była to płatność PayU wiec powinna być błyskawicznie (widocznie klient w dniu zamówienia 26.02 nie potwierdził autoryzacji z banku albo nie posiadał środków i zrobił przelew następnego dnia 27.02) 
Paczkę nadałem w dniu wpłaty mimo iż jestem pewien , że na wysłanie według regulaminu miałem jeszcze jeden dzień czyli do 28.02.23 do 23:59 (1 dzień na wysyłkę od momentu opłacenia zamówienia) według deklaracji w ofercie. 
Przy zamówieniu system/algorytm pokazywał , że na wysłanie przesyłki mam czas do 27.02 do godziny 23:59 ale obliczył to na podstawie złożonego przez klienta zamówienia z dnia 26.02. pomijając , że wpłata była tak naprawdę dzień później.       Ponadto klient oburzył się , że nie otrzymał paczki następnego dnia , ponieważ widział zielony napis przy ofercie "dostawa jutro" .   Wystawił negatywny komentarz , że nie wywiązałem się z deklarowanego czasu wysyłki i przez co straciłem status Super Sprzedawcy 
Dodam , że od dnia 26.02 po południu do dnia 3 marca zawiesiłem sprzedaż z
powodu nagłego pogorszenia zdrowia ale mimo to wysłałem paczkę w dniu otrzymania maila o wpłacie od allegro .  Jaka jest Wasza opinia , do kiedy według Was powinienem wysłać przesyłkę aby było to zgodne z deklaracją ? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@PELOPTICAR Jeśli w ofercie masz ustawiony 1 dzień na wysyłkę, to możesz ją wysłać do końca następnego dnia, czyli do 27.02 do godziny 23:59.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Termin powinien liczyć się od zapłaty za towar, a nie samego zakupu. Kupujący przecież nie ma obowiązku zapłacić od razu podczas zakupu, płatność może być dokonana później. Może też nastąpić błąd przy płatności. 

Dlatego termin wysyłki powinien liczyć się od uzyskania statusu opłacone (w przypadku przedpłaty) i wybrania metody dostawy. Inaczej jest to sposób na łatwe wyłudzanie towaru od sprzedawców.

oznacz moderatorów