anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe Wysyłam z Allegro - jak zamówić przesyłkę do nadania w paczkomacie InPost?

MAMY ROZWIĄZANIE!
MissTech
#8 Zapaleniec#

Jak w nowym Wysyłam z Allegro zamówić przesyłkę do nadania w paczkomacie???

(w menadżerze paczek Inpost nie było z tym najmniejszego problemu...)

W trakcie zamawiania przesyłki domyślnie było zaznaczone "Bez podjazdu kuriera", pomimo to na wygenerowanej etykiecie Inpost widnieje: "Kliencie utwórz zlecenie odbioru paczek" oraz zaznaczony jest checkbox "Odbiór przez kuriera" - oczywiście w przypadku 1-2 przesyłek opcja taka jest dodatkowo płatna!

Przesyłki z w/w etykietą nie można nadać ani w paczkomacie ani w POP (punkt obsługi paczek) - sprawdzone w praktyce.

Ponawiam zatem pytanie: jak w nowym Wysyłam z Allegro zamówić przesyłkę do nadania w paczkomacie???

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MissTech, obecnie występuje problem w tym zakresie. W najbliższym czasie chcemy dodać opcję "Dostarczę przesyłki do Paczkomatu", co naprawi ten błąd. Dopóki go nie wyeliminujemy, nadawaj przesyłki przez poprzednią wersję Wysyłam z Allegro.

AKTUALIZACJA 17.02.2022
W nowym widoku narzędzia Wysyłam z Allegro jest już opcja "Dostarczę przesyłkę do Paczkomatu". Możecie ją wybrać w drugim kroku formularza po kliknięciu "podsumowanie".
   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
kemiks
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem już od tygodnia walczę z Allegro, a oni na to

Przesyłam Pani szczegółową instrukcję korzystania z nowej wersji WZA - https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmienilismy-wyglad-naszego-narzedzia-nadawczego-wysylam-z-alleg... oraz link do starej wersji, jeśli czuję się w niej Pani pewniej - https://wysylam.allegro.pl/

W instrukcji niestety wybrali przykład UPS bo był łatwiejszy. Poprosiłem o przykład z nadaniem do paczkomatu i czekam.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kemiks dziękuję za Twoją wiadomość. Jak pisała @mr_oma w tej chwili nadanie przesyłki w paczkomacie nie jest możliwe w nowym wyglądzie narzędzia. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, w tym czasie bardzo prosimy o korzytsanie z poprzedniego widoku

AKTUALIZACJA 17.02.2022
W nowym widoku narzędzia Wysyłam z Allegro jest już opcja "Dostarczę przesyłkę do Paczkomatu". Możecie ją wybrać w drugim kroku formularza po kliknięciu "podsumowanie".

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Wiecie co jest najlepsze stary widok działa do 28 lutego, a później co mamy sobie radzić z "udoskonalonym" widokiem

oznacz moderatorów
cd-music
#9 Pomysłodawca#

Szkoda że pomimo wyboru nadania do paczkomatu czasami drukują się etykiety "bez podjazdu kuriera" Temat zaczyna robić się uciążliwy, miałem już kilka takich przypadków.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cd-music Cześć 🙂 Czy zaznaczasz opcję "Dostarczę przesyłkę do Paczkomatu"? 

Opcja "Bez podjazdu kuriera" oznacza, że można zamówić podjazd później (ale nie trzeba), lub można nadać w oddziale InPost. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Dzień dobry, wczoraj chciałem nadać przesyłkę do paczkomatu. W nowym panelu nie mogłem znaleźć metody nadania. I w efekcie zamiast nadania w paczkomacie - jak chciałem - wyskoczył mi odbiór przez kuriera. Miałem nadzieję, że mimo to paczkomat przyjmie przesyłkę, ale gdy poszedłem w maszynie wyskoczył komunikat o błędzie. Z paczką czekam więc od rana z nadzieją, że kurier w końcu przyjedzie... Nie wiem co zrobiłem źle i co zrobić, by na przyszłość tego błędu nie powtórzyć. Nie chcę eksperymentować przy następnych paczkach...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@warsztatmedialny oczywiście rozumiem, że nie chcesz eksperymentować. W tej chwili w nowym widoku nie ma możliwości zaznaczenia nadania przesyłki w paczkomacie. Przepraszam za te trudności, pracujemy już nad rozwiązaniem i ten problem wkrótce zostanie usunięty. Dopóki tak się nie stanie bardzo proszę korzystaj ze starego narzędzia. Rozumiem, że zamówiłeś kuriera InPostu po odbiór przesyłki? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

To muszę go jeszcze zamawiać? Kurcze, ja spokojnie czekam kiedy przyjedzie...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@warsztatmedialny generując etykietę wybrałeś opcję z podjazdem kuriera? Po kliknięciu "podsumowanie" powinna pojawić się możliwość wybrania godziny. 
Wejdź proszę w Zamówienia, w wyszukiwarce odnajdź proszę to zamówienie, w szczegółach, w sekcji "przesyłki" powinny być poniższe opcje:
nowe WzA.png
Wybierz proszę "zamów podjazd". Daj proszę znać czy się udało. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Gdy zamawiam podjazd wyskakuje karta z danymi adresowymi i termin przekazania z zaznaczonym "bez podjazdu kuriera" i nie da się tego odznaczyć... Tak samo było wczoraj gdy zamawiałem paczkę

oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Uff, kurier przyszedł i odebrał paczkę. Wszystko jest OK. A kiedy będzie wiadomo, że już można zamawiać do paczkomatu? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@warsztatmedialny cieszę się, że kurier przyjechał i udało się rozwiązać problem. Przykro mi, ale nie mam informacji kiedy będzie dostępna opcja nadania przesyłki w paczkomacie. 
Dam znać w tym wątku, gdy tylko otrzymam informacje w tej sprawie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
wiki0441
#13 Ambasador#

Czy da się wygenerować etykietę z konta allegro paczki paczkomatowej tak, by nadać ją w paczkomacie a nie przez kuriera? Konto firmowe

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wiki0441 da się, ale w starszej wersji Wysyłam z Allegro
Wkrótce będzie to możliwe, również w nowej wersji, damy znać gdy tylko otrzymamy tą informację. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
amoamor_pl
#7 Wielbiciel#

Witajcie.

Mam pytanie: Jak nadać paczkę In-Post z paczkomatu do paczkomatu w nowym WYSYŁAM Z ALLEGRO?
Nie wiem jak ustawić opcję nadania paczki przeze mnie w paczkomacie.
Mogę jedynie wygenerować etykietę "bez podjazdu kuriera", a mam takie paczki, które potrzebuję nadać właśnie w paczkomacie, a nie przekazać je kurierowi. Z góry dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@amoamor_pl pracujemy nad wprowadzeniem możliwości generowania etykiet w nowym widoku, które będzie można nadać w paczkomacie. Na razie bardzo proszę korzystaj ze starej wersji w przypadku nadawania przesyłki w paczkomacie. Dam znać, gdy ta opcja będzie dostępna również w starszej wersji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Twojczysty_dom
#11 Animator#

Witam

Chcąc wygenerować etykietę w nowym formularzu nadawczym nie mogę zmienić,  ze chcę nadać paczkę w paczkomacie. Mam z automatu podjazd kuriera. Jak mogę i gdzie to zmienić?

oznacz moderatorów