anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O co w tym chodzi - inne tutuły aukcji

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

Pisze klientka że nie rozumie oferty. Bo w tytule mam 2 sztuki a w opisie 1 sztukę. Wchodzę i co widzę? Faktycznie... do aukcji jest zupełnie inny tytuł.

Dlaczego tak się robi i co z tym zrobić?

https://allegro.pl/oferta/serwetka-decoupage-mala-ksiezniczka-dziewczynka-11198104509

Ktoś chyba nie pomyślał że serwetki można i na 1 sztukę i na 2 i na całą paczkę.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@NiezwyklyZakatek Ktoś utworzył w katalogu produkt z 2 szt. stąd jest taki tytuł po lewej stronie nad zdjęciem po połączeniu produktu.Tytuł podany przez Ciebie jest po prawej stronie i na tym kupujący powinni się skupiać.Nie zmienia to faktu, że niedopracowany katalog produktów wprowadza kupujących w błąd, a sprzedającym przysparza kłopotów.

oznacz moderatorów

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

@ART_FOTOdziękuję za wyjaśnienie. No właśnie ... tylko kupujący czytają raczej ten większy tytuł z lewej strony. Stąd też wiadomość od klientki. Czy zgłoszenie błędu w produkcie coś daje?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@NiezwyklyZakatek Możesz zgłosić błąd ale czy to coś da?Boty Allegro wiedzą lepiej ...

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@NiezwyklyZakatek 

Problem właśnie jest w tym, że kupujący często nie czytają opisów aukcji. Tytuł powinien być tylko kierunkujący, służący do wyszukania przedmiotu, a wiążąca powinna być jedynie treść aukcji.

Z drugiej strony, tytuły w katalogu nie powinny zawierać sztuk przedmiotu, koloru itp. a jedynie jego specyfikację i to pracownicy Allegro odpowiedzialni za katalog powinni naprawić w pierwszym rzędzie. Od ilości sztuk czy kompletów, są kolejne rubryki wypełniane przez sprzedającego.

 

oznacz moderatorów

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

@ART_FOTOa dodatkowo sprawdziłam sobie kto sprzedaje 2 sztuki tej serwetki i ... nikt. Jest jeszcze tylko jeden sprzedawca który również sprzedaje po 1 sztuce. Ale zamieszanie 😕 no nic... trzeba liczyć na to że ludzie będą czytać opisy a jak nie to będą wyrozumiali.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

ale może kiedyś sprzedawał 2 szt i taki produkt pozostał w bazie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak zapisane zostało w katalogu i ..musisz zmienić bo Ty odpowiadasz przed kupującym za ofertę.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Monika__L Na pewno tak było.Problem jest teraz w tym, że zainteresowana choćby chciała utworzyć produkt w jednej sztuce nie będzie mogła tego zrobić, ponieważ dostanie info, że taki produkt jest już w bazie :).Pozostaje jedynie zgłoszenie błędu i liczenie na to, że zajmie się tym ktoś myślący.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

tak. I będzie musiała już do końca zywota sprzedawać w dwupakach 🙂

Chyba że postara się o nowy EAN

oznacz moderatorów

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

@Monika__L  będę zgłaszać do skutku 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤣

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

ja myślę, że to może nie wystarczyć jednak.

bo zdjecie musi podążać za tytułem. jak masz na zdjęciu 1 szt, to masz niezgodność z tytułem wprowadzająca w błąd.

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

i tu też jest problem nawet jak kupi sobie EAN nowy to katalog i tak potrafi połączyć produkty i przepisać 2 eany do jednego  jeśli pozostałe parametry są identyczne i zdjęcia takie same. 

 

My mieliśmy taką sytuację producent robił produkt w paczkach 100szt w tym roku zmienił sposób pakowania na paczki po 50sztuk. Inny EAN ten sam produkt. 

Wiadomo wystawiamy w niższej cenie pakowane po 50sztuk aukcja stoi sobie 2 miesiące po czym okazało się że automat połączył naszą ofertę z 50sztukami z stara partią dostaw po 100sztuk. Wprowadzją w błąd kupującego ! Zgłoszenie błędu olewane po pisaniu w końcu przedstawianie zdjęć z systemu producenta Nie wiele dało ponieważ producent sprzedaje tylko hurtowo opakowania zbiorcze i pracownicy w Allegro nie widzą tego ponieważ tam pisze tylko liczba sum produktu a nie ukrywajmy wielokrotność liczby 50 i 100  jest bardzo łatwo spotkać np. 200/300/400 i tak dalej. prośba o kontakt do producenta i zapytanie jego olana, więc  chyba szkoda kopać się z koniem. Ich pracownicy nie podchodzą indywidualnie do problemów tylko automat. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Możesz sobie wyobrazić jak " wyrozumiała " była starsza Pani kiedy zamiast 10 sztuk wyszywanych chusteczek do nosa ( dfla wnuka ) otrzymała 10 sztuk wyszywanych fikuśnych majteczek w sam raz na rozbieraną randkę., gdyż tak właśnie algorytm to połączył a sprzedający nie zwrócił uwagi na podpięcie a kupująca sugerowała się tytułem aukcji. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

O tzw. katalog produktów, połączył się i tak jest. Uważaj bo kupujący nie czytają dokładnie opisów.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

dopowiadając: i kupuja i myślą, że dostaną to co na zdjęciach. Nie dostaną, zaczynają się swary a allegro staje po ich stronie. 

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

LEW433 uważajcie bo sprzedający nie czytają dokładnie opisów tego co sprzedają

oznacz moderatorów